Zadzwoń do nas 22 122 02 96 i uzyskaj informację na temat pomocy w zakupie mieszkania pod wynajem. Bezpieczne inwestycje w wynajem to nasze motto! Porozmawiajmy o wynajmie w Twoim mieście.

Kupimy dla Ciebie mieszkanie zgodne z preferencjami najemców

Usługa kupno mieszkania pod wynajem to jedyna taka oferta na rynku. Inwestujesz w mieszkanie ze specjalistami i uzyskujesz najwyższe stopy zwrotu.

Uzyskamy najwyższe możliwe dochody z wynajmu dzięki dostosowaniu lokalu

Zakupione przez nas mieszkania to prawdziwe okazje inwestycyjne! Dokładne raporty tworzone dla naszych klientów z góry przewidują Twój zysk.

Zagwarantujemy bezpieczeństwo i pewność najlepszego wyboru

Eksperci nieruchomości zadbają o bezpieczny przebieg transakcji zakupu mieszkania pod wynajem. Jesteśmy Twoją prawą ręką przy każdej czynności.
Porozmawiaj z naszym doradcą inwestycyjnym o kupnie mieszkania pod wynajem (+48) 22 122 02 96

Mieszkanie pod wynajem - kupuj pokoje nie metry

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie to popularny sposób na inwestowanie. Lokowanie majątku w nieruchomości jest stosunkowo bezpieczne i może przynieść ponadprzeciętne zyski w porównaniu do alternatywnych form inwestowania. Dowiedz się jakie mieszkania przyniosą Ci największy zwrot z inwestycji i co możemy dla Ciebie zrobić.

Co tutaj znajdziesz?

Podejmując decyzję o chęci zakupu mieszkania z myślą o jego późniejszym wynajmie należy posiąść wiedzę z zakresu znajomości lokalnego rynku najmu. Nieznajomość materii może być dla nas niezwykle kosztowna. Zakup powinien być przemyślany, a kierować należy się wieloma kategoriami co istotnie utrudnia cały proces. W nieruchomościach niezwykle istotny jest szereg czynników. Wśród najważniejszych należy wymienić lokalizację, cenę nieruchomości, rozkład pomieszczeń, strategię wynajmu dla danego mieszkania, a także potencjał lokalnego rynku. Połączenie wszystkich tych elementów wraz z doświadczeniem w kwestii zarządzania wynajmem jest gwarancją długoterminowej inwestycji generującej ponadprzeciętne zyski.

Jeden obraz wart więcej niż 1000 słów

Inwestuj w siebie lub w nieruchomości.

Autor: Warren Buffet

Słowa wypowiedziane przez znanego amerykańskiego inwestora giełdowego i przedsiębiorcy są cały czas aktualne. Inwestycja w nieruchomości to z bez wątpienia jedna z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Przedwojenni inwestorzy mawiali również że „O ile nie będzie wojny, to nieruchomości są najpewniejsze”.

Powodów, dla których warto wybrać tę formę inwestycji jest wiele. Nieruchomości stosunkowo łatwo kupić poniżej bieżącej średniej wartości rynkowej, poprzez wiedzę z zakresu obrotu nieruchomościami mamy realny wpływ na jej wartość, jest to doskonała ochrona przed negatywnymi skutkami inflacji, umożliwia uzyskanie stałych dochodów, ale przede wszystkim jest to produkt niskiego ryzyka. Przedstawiając zalety warto też wspomnieć o wadach. Jak wszystkie inwestycje – nieruchomości również nie są pozbawione ryzyka. Choć w ich przypadku jest naprawdę niewielkie. Przy zakupie nieruchomości warto uwzględnić, że jest to inwestycja długoterminowa. Zamrożenie kapitału na dłuższy okres, dla niektórych inwestorów może okazać się problematyczne. Rentowność inwestycji – przy założeniu że dokonamy prawidłowych wyborów na etapie zakupu – uzależniona jest również od wielu zmiennych (m.in. prawo, podatki, sytuacja gospodarcza). W naszej ofercie posiadamy również usługę hybrydowej sprzedaży i wynajmu nieruchomości w jednej ofercie. Na czym to polega, możesz dowiedzieć się w artykule Hybrydowa obsługa nieruchomości.

Zajrzyj również

Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem?

Lokalizacja jest najważniejszym elementem na który należy zwracać uwagę poszukując nieruchomości o potencjale inwestycyjnym. Poszukujący mieszkań do zakupu często zadają sobie pytanie gdzie kupić mieszkanie pod wynajem. Lokalizacja mieszkania to czynnik, który w dużej mierze decyduje o tym jaki będzie późniejszy popyt na naszą ofertę. Chcąc poprawnie ocenić potencjał danej lokalizacji potrzebna jest nam wiedza pochodząca z lokalnego rynku najmu.

Znajomość topografii miasta i umiejętność wybrania lokalizacji charakteryzujących się rosnącym potenncjałem może znacznie ułatwić inwestowanie i realnie wpłynać na zyski.

W jaki sposób wybrać lokalizację mieszkania pod wynajem?

Kwestią najważniejszą jest trafne wybranie miasta w którym zamierzamy zainwestować swój kapitał. W dzisiejszych czasach nie warto przejmować się odległością od rodzinnej miejscowości jeżeli jesteśmy w stanie znaleźć miejscowość która będzie lepsza pod względem inwestycyjnym. Istnieje bardzo duża szansa na to, że będziemy w stanie znaleźć bardziej perspektywiczny rynek niż ten charakterystyczny dla naszej miejscowości. Podczas kolejnego etapu poszukiwań należy się skoncentrować na potencjale poszczególnych destynacji. Z pewnością warto poznać lokalizację budynków uczelni wyższych, ważniejszych ośrodków pracy, a także miejsca charakteryzujace się dobrą komunikacją z centrum.

Analizując lokalizację warto zwrócić uwagę na:

 • Sąsiedztwo budynku (w tym m. in. jednostki służb miejskich, ruchliwość ulicy, torowiska, zakłady przemysłowe, lokale gastronomiczne i usługowe)
 • Sąsiedztwo windy (generowany z tym hałas), drzwi wejściowych do budynku, zsypu i innych niedogodności
 • Tereny zielone wokół (parki, place zabaw)
 • Planowane inwestycje w okolicy
 • Przekrój społeczny okolicy
 • Kto mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie

Jeden obraz wart więcej niż 1000 słów

Jak ocenić potencjał inwestycyjny lokalnego rynku wynajmu?

Potencjał lokalnego rynku najmu należy badać wielowątkowo. Pierwszym etapem jest poznanie perspektyw dla danej miejscowości. Zadanie znacznie mogą nam ułatwić badania Głównego Urzędu Statystycznego. Gdy uznamy wybrane miasto za perspektywiczne należy zbadać potencjał poszczególnych lokalizacji. Warto pamiętać, że na cenę najmu wpływ ma wiele czynników. W Warszawie bardzo istotna jest odległość od linii metra. Kupno nieruchomości w pobliżu planowanej stacji metra może być dobrym krokiem, ponieważ taka nieruchomość w przyszłości zyska na wartości co przełoży się również na wzrost ceny najmu.

Warto zapoznać się z naszymi artykułami o miastach, w których świadczymy usługi zarządzania wynajmem.

Atrakcyjna cena to szansa
na duży zysk już na etapie zakupu mieszkania

Poszukując nieruchomości idealnej do celów inwestycyjnych, należy dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty. Konieczne jest wycenienie potencjalnych zysków, a znajomość rynku poraz kolejny będzie niezwykle pomocna. W czasie poszukiwań warto przeglądać nietypowe źródła ofert gdzie jest duża szansa znalezienia nieruchomości znacznie poniżej jej wartości rynkowej. Wyszukiwanie atrakcyjnych ofert, które dodatkowo będą spełniać nasze oczekiwania to czasochłonny etap. Warto również proponować właścicielom własne oferty cenowe. Stare porzekadło mówi:

Co utargujesz, tego nie zapłacisz.

Autor: Anonim
Atrakcyjna cena nieruchomości to szansa na większy zysk

Co decyduje o atrakcyjności ceny? Atrakcyjność oferty nieruchomości należy zbadać uwzględniając wiele aspektów. Bardzo ważne jest porównać interesującej oferty z resztą anonsów przy czym kluczowa jest wiedza, że rynek nieruchomości jest rynkiem niezwykle lokalnym. Ceny nieruchomości mogą się znacząco różnić mimo, że budynki nie są od siebie mocno oddalone. Gdy cena interesującej nas nieruchomości jest niższa niż średnia rynkowa warto oszacować potencjalny zysk z wynajmu takiego mieszkania. Jeżeli potencjał pozwala na wygenerowanie zadowalających zysków, a cena jest atrakcyjna bez wątpienia warto zaangażować się w doprowadzenie transakcji do końca.

Analizując cenę nieruchomości należy zwrócić uwagę jeszcze na:

 • Wysokość czynszu do wspólnoty mieszkaniowej
 • Opłaty wliczone w czynsz (czy ogrzewanie i woda jest na własnych licznikach)
 • Czy jest fundusz remontowy i jaka jest wysokość składki
 • Czy na mieszkaniu nie ciążą nieregulowane opłaty

Te czynniki istotnie wpływają na późniejszy zwrot z inwestycji mieszkania pod wynajem. Opłaty niezależne od właściciela i czynsz do wspólnoty mieszkaniowej to koszta obciążające późniejszego najemcę, ale są uwzględniane w całkowitym podsumowaniu kosztów przez najemców. Im wyższe koszta do wspólnoty mieszkaniowej tym niższy nasz zysk.

Rozkład pomieszczeń czyli kupuj pokoje nie metry

Kapitał na rynku nieruchomości można zainwestować na kilka sposobów. Najłatwiejszą metodą jest zakup mieszkania i z miejsca przeznaczenie go do wynajmu. Inwestor z doświadczeniem ma jeszcze jedną możliwość – zakupu mieszkania z myślą o jego odpowiednim dostosowaniu w celu uzyskania jak najwyższej stopy zwrotu. Przy takiej opcji znajomość rynku poraz kolejny okazuje się kluczowa. Niewiele osób wyobraża sobie przekształcenie 35 metrowej kawalerki w mieszkanie trzypokojowe, a taki zabieg może podnieść zyskowność z wynajmu nawet o 40 %! Idealne mieszkania pod wynajem charakteryzują się swoimi indywidalnymi cechami.

Jak szukać idealnego
rozkładu pomieszczeń?

Poszukując rozkładu idealnego, warto spojrzeć na plan nieruchomości oczyma wyobraźni. Celem inwestora jest osiągnięcie ponadprzeciętnych zysków, a zrealizowanie takiego planu jest możliwe przykładowo przez zakwaterowanie większej ilości osób w nieruchomości. Mieszkania o rozkładzie przechodnim nie są dobrą propozycją – inwestor kierujący się zyskiem powinien się koncentrować na mieszkaniach rozkładowych.

Jaki rozkład mieszkania pod wynajem

Dysponując niewielkim kapitałem warto przyjrzeć się mniejszym mieszkaniom, które przy odrobinie szczęścia mogą generować szereg możliwości. Dużym atutem niewielkich mieszkań są niskie opłaty stałe, a także duży popyt. Odpowiedni układ daje możliwość przerobienia kawalerki na mieszkanie dwu, a nawet trzypokojowe co pozwala zdywersyfikować źródło dochodu pasywnego, a także zwiększyć zysk przez zakwaterowanie czterech osób zamiast dwóch.

Może Cię zainteresować: Remonty mieszkań pod wynajem

Podsumowując proces zakupu mieszkania pod wynajem

Poszukując mieszkania pod wynajem musimy zwrócić uwagę na:

 • Lokalizację i okolicę budynku
 • Sąsiedztwo budynku i mieszkania
 • Typ nieruchomości i rok budowy
 • Piętro na którym znajduje się lokal
 • Liczbę pokoi i możliwości przebudowy
 • Garaż, miejsce parkingowe, schowki, piwnice
 • Elewacja, klatka schodowa i stan budynku
 • Stan instalacji wodnej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej, elektrycznej
 • Uwzględnić w wyliczeniach koszt ewentualnego remontu i napraw

W artykule została pominięta kwestia prawna zakupu mieszkania. Kupując mieszkanie należy bezwzględnie sprawdzić, czy nie ciąży na nim hipoteka, czy nie ma zaległości we wspólnocie mieszkaniowej, czy nie zostały dokonane zmiany techniczne bez odpowiednich uprawnień i dokumentacji. Do tego celu najlepiej skorzystać z usług specjalisty, który ma doświadczenie w tym zakresie i nie popełni błędu, który będzie nas sporo kosztował.

Pamiętaj że

Aby inwestycja w mieszkania na wynajem przynosiła oczekiwany zysk
trzeba nią aktywnie i mądrze zarządzać na każdym etapie wynajmu.

Sprawdź naszą ofertę zarządzania najem i przeczytaj artykuł o naszej opiece nad mieszkaniem.


Oferta zakupu nieruchomości pod wynajem

Zakup mieszkania pod inwestycję wynajmu dla najbardziej wymagających

Zawsze kierujemy się
dobrem Twojej inwestycji.

Szukając nieruchomości do zakupu dla naszych klientów, zawsze postępujemy zgodnie z najlepszym interesem i bezpieczeństwem transakcji. Nasi specjaliści z rynku obrotu nieruchomościami codziennie przeglądają setki ofert sprzedaży mieszkań i prezentują tylko te najlepsze oferty o najwyższym potencjale.

Analizując wszystkie aspekty zakupu i późniejszego wynajmu jesteśmy w stanie znaleźć nieruchomości, które będą przynosić zyski około 20-30 % wyższe w skali miesiąca, niż mieszkania szukane samodzielnie, przez samych zainteresowanych inwestycjami.

Szczegóły naszej skuteczności

Usługę zakupu właściwej nieruchomości pod wynajem realizujemy w 14 miastach w Polsce. Jesteśmy w do Twojej dyspozycji w Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Szczecin, Opole, Oleśnica, Brzeg, Oława, Trzebnica . Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić, abyś właściwie zainwestował swój kapitał.

 • Znajdziemy dla Ciebie najlepsze mieszkanie do zakupu pod wynajem
 • Pomożemy przeprowadzić bezpieczny zakup nieruchomości
 • Dopilnujemy wszystkich formalności, abyś nie musiał martwić się o nic
 • Opracujemy strategię wynajmu, odpowiednią dla zakupionej nieruchomości
 • Każdą propozycję zakupu przedstawimy w szczegółowym raporcie inwestycyjnym (w tym rentowność)

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI