Biuro nieruchomości Katowice

Katowice – centrum nowych form

Katowice to prężnie rozwijające się miasto będące wizytówką województwa śląskiego. Miejscowość, która za sprawą atrakcyjnego położenia i ogromnego kapitału ludzkiego jest ważnym ośrodkiem gospodarczym w Polsce.

Miasto zapewnia pracę, ale też kształci nowe pokolenia specjalistów bowiem w katowickich uczelniach wyższych, uczy się ponad 50 000 studentów na 14 uczelniach wyższych. Dynamiczny rozwój miejscowości jest doskonale odzwierciedlony niskim bezrobociem kształtującym się na poziomie 3,8%.

Jeden obraz wart więcej niż 1000 słów

Miasto zyskuje na położeniu geograficznym między innymi ze względu na niewielką odległość od południowych sąsiadów, ale i stale czerpie pożytki z faktu bycia stolicą konurbacji Śląskiej zamieszkiwanej przez 3,5 mln ludzi.

Katowice to największe miasto
w województwie śląskim i duży ośrodek akademicki

Katowice jako stolica i największe miasto w województwie posiada również największą ilość uczelni. W mieście funkcjonuje 8 publicznych szkół wyższych oraz 6 prywatnych. We wszystkich placówka w roku akademickim 2014/2015 kształciło się aż 55 tys. studentów. Największymi placówkami oświatowy regionu jest Uniwersytet Śląski, na którym uczy się około 25 tys. studentów. Kolejnymi ważnymi uczelniami są: Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny oraz katowicka Akademia Wychowania Fizycznego.

Znajomość położenia głównych kampusów uczelni jest warunkiem koniecznym, jeżeli planujemy inwestycję w nieruchomość, którą zamierzamy wynajmować studentom. W mieście tym szczególnie rozchwytywane będą mieszkania zlokalizowane w okolicy Spodka, a także alei Roździeńskiego i ulicy 1 Maja gdzie znajduje się wiele budynków lokalnych uczelni. W okolicy uczelni popularnością cieszy się zarówno wynajem mieszkań, jak i wynajem poszczególnych pokoi.

Położenie geograficzne oraz lokalna
infrastruktura sprzyja rozwojowi biznesu

Katowice jest prężnie rozwijającym się miastem. Duży wpływ na aktywność przedsiębiorstw ma położenie generujące mnóstwo możliwości. Miasto jest położone na południu polski w samym środku województwa śląskiego zamieszkiwanego przez ponad 4,5 mln osób. Świetna infrastruktura i dobre położenie geograficzne sprawia, że Katowice są atrakcyjne do prowadzenia biznesu.

Nieopodal miasta znajduje się międzynarodowy port lotniczy w Pyrzowicach, a 70 km za miastem znajduje się drugi port lotniczy-Kraków Balice. Dobrze rozwinięta jest infrastruktura drogowa. Przez Katowice przechodzi szlak autostrady A4 prowadzący ze wschodnich krańców Polski, aż do granicy polsko-niemieckiej, zaś w Gliwicach mamy możliwość skorzystania z autostrady A1 prowadzącej do południowego sąsiada – Czech. Unikalną zaletą Katowic jest położenie w bliskim sąsiedztwie dwóch południowych sąsiadów – Czech i Słowacji.

Katowice - największy ośrodek gospodarczy na Śląsku

Katowice są największym miastem konurbacji śląskiej oraz stolicą województwa śląskiego. W mieście zamieszkuje ponad 300 tys. osób, jednak liczba mieszkańców całej konurbacji katowickiej to według różnych źródeł aż 3,5 mln osób. Ogromna liczba mieszkańców to nieoceniony kapitał ludzki, który stwarza duże możliwości rozwoju. Miasto jest ważnym ośrodkiem handlowo-usługowym, szczególnie w zakresie: handlu hurtowego i detalicznego, pośrednictwa finansowego, obsługi nieruchomości i firm, nauki i edukacji, specjalistycznych usług medycznych oraz administracji publicznej i gospodarczej. Rozwój miasta doskonale oddaje bardzo niski wskaźnik bezrobocia szacowany pod koniec 2015 roku na 3,8%. Jest to bardzo dobry wynik – najniższy w województwie.

Katowice są największym miastem w województwie śląskim. Położenie w samym sercu konurbacji stwarza wiele możliwości. W mieście otwierają swoje oddziały i siedziby przedsiębiorstwa krajowe i zagraniczne tworząc nowe miejsca pracy co wpływa na bardzo niskie bezrobocie kształtujące się na poziomie niespełna 4%. Katowice są miastem generującym największe możliwości spośród wielu miejscowości rozsianych w województwie śląskim. Dynamiczny rozwój oraz duża ilość studentów na lokalnych uczelniach ma swoje odbicie na rynku najmu. Nieruchomości w Katowicach w stosunku do pozostałych miejscowości konurbacji są najdroższe co znajduje pozytywne odbicie w rynku, który się dynamicznie rozwija.

Oferta zarządzania wynajmem Katowice

Na terenie w całych Katowicach oferujemy usługę kompleksowego zarządzania wynajmem Katowice, polegającą na wyręczeniu właściciela ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem nieruchomości. Więcej o usłudze kompleksowej obsługi wynajmu mieszkań i opieki nad mieszkaniem do wynajęcia dowiedzieć możesz się w artykule zarządzanie wynajmem. Poniższa tabelka prezentuje zakres dostępnych usług dla lokalizacji Katowice. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie w Katowicach, skontaktuj się z nami.

  • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkań, domów i lokali komercyjnych w całych Katowicach
  • Dedykowany i wykwalifikowany opiekun mieszkania Katowice
  • Gwarancja płatności plus. Jedyna taka oferta na rynku w Polsce
  • Klasyczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Katowice
  • Windykacja należności od nierzetelnych najemców i porady prawne
  • Inwestycje grupowe (zależne od ilości chętnych na daną lokalizację)
  • Pośrednictwo w zakupie właściwych nieruchomości pod wynajem w całych Katowicach
  • Obsługa podatkowa wynajmu nieruchomości (doradztwo w zakresie opodatkowania)

Zobacz co zyskujesz

Przejrzyj także inne miasta

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI