GWARANCJA PŁATNOŚCI CZYNSZU

Gwarancja 100% bezpieczeństwa wynajmu w Poznaniu

TWOJE MIESZKANIE ONLINE 24/7

Informacje 24/7 dzięki panelowi inwestora

Obsługa wynajmu Poznań

Kompleksowa obsługa wynajmu Poznań to usługa kierowana dla właścicieli mieszkań, domów i lokali komercyjnych przeznaczonych na wynajem. Wyręczamy właściciela ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem i obsługą nieruchomości!

Od 1991 roku kreujemy usługę zarządzania wynajmem. Mamy 24 oddziały w całej Polsce, w tym również w Poznaniu! Nasza oferta wyczerpuje potrzeby właścicieli nieruchomości do wynajęcia. Prowadzimy obsługę wynajmu długoterminowego, krótkoterminowego apartamentów, wynajem mieszkań na pokoje, windykację należności od najemców, obsługę podatkową wynajmu, fotografię wnętrz, zakup mieszkania pod inwestycję. Prawdopodobnie jako jedyni oferujemy usługę równoczesnego wynajmu i sprzedaży nieruchomości. Porozmawiajmy o wynajmie w Poznaniu:

Obsługa wynajmu mieszkań w Poznaniu 61 250 24 20

Sprawdź, na czym polega zarządzanie wynajmem.

Obsługa wynajmu mieszkań Poznań

Opiekun mieszkania Poznań

Szukasz opiekuna mieszkania i agencji wynajmu w Poznaniu, która wyręczy Cię ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem mieszkania? Sprawdź naszą ofertę obsługi wynajmu mieszkań, domów i lokali komercyjnych.

Zarządzanie wynajmem Poznań

Rynek najmu mieszkań w Poznaniu

Poznań to duże miasto będące stolicą województwa wielkopolskiego. Miasto centralne dużej aglomeracji, której liczbę ludności szacuje się nawet na milion osób. Duży napływ ludności z okolicznych gmin sprawia, że miasto może się rozwijać dzięki dużemu potencjałowi ludzkiemu.

Poznań nie zna kompromisów – wszystko co robi, robi sumiennie, gruntownie i na czysto.

Autor: Stanisław Przybyszewski, Poznań ostoją myśli polskiej

Poznań to tętniące życiem miasto będące stolicą województwa wielkopolskiego. Unikalne zalety miasta, o których należy wspomnieć to świetne położenie, wykształcone społeczeństwo i bardzo dobra infrastruktura zapewniająca szybki transport.

Czynniki te skłaniają przedsiębiorstwa krajowe i zagraniczne do inwestycji. Tworzą się nowe miejsca pracy, co sprawia, ze miasto się rozwija. Uczelnie kształcące ponad 120 tys studentów sprawiają, że na lokalnym rynku nie brakuje wykształconej kadry. Ogromna liczba studentów wpływa również na poznański obraz rynku najmu, który charakteryzuje się dużą sezonowością.

Atrakcyjne położenie Poznania doceniają przedsiębiorstwa

Poznań znajduje się w środkowo-zachodniej Polsce. Dobre położenie geograficzne sprawia wiele możliwości. Lokalna infrastruktura zapewnia dużą mobilność. Autostrada A2 będąca częścią międzynarodowej drogi E30 zapewnia dobry w kierunku wschodnim z Łodzią, Warszawą, planowo ze wschodnim sąsiadem Białorusią. W kierunku zachodnim autostrada umożliwia dojazd do Berlina w niespełna 3 godziny. Aktualnie w trakcie budowy znajduje się droga szybkiego ruchu S5, dzięki której możliwy będzie szybki dojazd Bydgoszczy, Olsztyna oraz Wrocławia, który znajduje się na ważnym szlaku komunikacyjnym autostrady A4 biegnącej aż od granicy z Ukrainą przez Rzeszów, Tarnów, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław i Legnicę. Lokalizacja oraz duża liczba wykształconej kadry sprawia, że miasto przyciąga biznes, który tworzy w mieście zarówno fabryki, jak i centra logistyczne.

Poznań dworzec główny
Poznański Dworzec Główny. Fot. zasoby własne. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Poznań przyciąga duże przedsiębiorstwa

Świetne położenie geograficzne Poznania jest stale doceniane przez duże przedsiębiorstwa krajowe i zagraniczne, które w mieście i najbliższej okolicy chętnie lokują swoje placówki. W stolicy wielkopolski znajduje się m.in duża fabryka Volkswagena produkująca samochody dostawcze oraz auta osobowe oparte na wersjach użytkowych. Dużym pracodawcą na lokalnym rynku jest Enea czyli trzecia co do wielkości grupa energetyczna w kraju, a także Kompania Piwowarska, GlaxoSmithKline, Amazon, Inea i wiele innych. W mieście znajduje się również siedziba sieci sklepów Żabka, a w podpoznańskim Kostrzynie zlokalizowana jest centrala Jeronimo Martins – koncernu będącego właścicielem największej sieci handlowej w Polsce – Biedronki.

Wspominając o świetnej infrastrukturze miasta nie sposób nie wspomnieć o międzynarodowym lotnisku Poznań – Ławica które zapewnia połączenia lotnicze z kilkanastoma europejskimi metropoliami. Miasto charakteryzuje się wieloma zaletami co przyciąga i sprawia, że powstają nowe miejsca pracy. Inwestycje przedsiębiorstw sprawiają, że do miasta napływają pracownicy kontraktowi będący klientami rynku najmu lokali mieszkalnych.

Poznań to duży ośrodek edukacyjny

Poznań to miasto przyciągające bogatą ofertą uczelni wyższych. W mieście działa 8 uczelni publicznych oraz 19 szkół wyższych prywatnych oferujących łącznie aż 230 rozmaitych kierunków. Największą lokalną uczelnią jest Uniwersytet Adama Mickiewicza, na którym uczy się 40 tys. studentów. Kolejnymi ważnymi placówkami naukowymi jest Politechnika Poznańska (21 tys studentów), Uniwersytet Przyrodniczy (12 tys.), Uniwersytet Ekonomiczny (11 tys) oraz Uniwersytet Medyczny (8 tys.). W Poznaniu kształci się rocznie ponad 120 000 studentów co sprawia, że stolica wielkopolski jest w czołówce największych ośrodków akademickich w kraju.

Więcej studentów kształci się jedynie w Warszawie i Krakowie, a miasto aktualnie rywalizuje o miano trzeciego ośrodka studenckiego z Wrocławiem. Ogromna liczba studentów sprawia, że na rynku najmu widoczny jest okres zdecydowanego zwiększenia zainteresowania mieszkaniami na wynajem. Czas ten następuje w okresie letnim, kiedy to studenci poszukują nowego lokalu na przyszły rok akademicki. Największym popytem cieszą się oczywiście mieszkania położone w okolicy budynków uczelni, a także te położone w centrum. Planując zakup nieruchomości z myślą o wynajmie dla studentów warto szukać w okolicy kampusu Morasko na Piątkowie, a także w okolicy Malty gdzie znajduje się duży kampus Piotrowo Politechniki Poznańskiej. Dużym potencjałem będą się też cieszyły mieszkania położone w centrum gdzie znajduje się wiele budynków głównych uczelni, jednak należy pamiętać, że lokalizacja blisko Rynku przyciągnie nie tylko żaków.

Poznań to duży ośrodek miejski, w którym zamieszkuje ponad 540 tys osób. Miasto jest również ośrodkiem centralnym aglomeracji, która liczy ponad 800 tys. osób. Stolica wielkopolski przyciąga świetnym położeniem i dobrymi warunkami do robienia biznesu. Inwestorzy tworzą nowe miejsca pracy, co sprawia, że lokalny rynek najmu rośnie wraz z rozwojem miasta. Duży wpływ na kształtowanie rynku najmu tak jak i w pozostałych polskich miastach mają również uczelnie, które sprawiają, że rocznie w mieście kształci się ponad 120 tys studentów. Rynek charakteryzuje się z tego powodu sezonowością co znacznie może utrudniać obsługę mieszkań właścicielom, którzy nie zdążyli jeszcze zebrać doświadczenia.

Oferta zarządzania wynajmem Poznań

Na terenie całego Poznania oferujemy usługę kompleksowego zarządzania wynajmem Poznań, polegającą na wyręczeniu właściciela ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem nieruchomości. Więcej o usłudze kompleksowej obsługi wynajmu mieszkań i opieki nad mieszkaniem do wynajęcia dowiedzieć możesz się w artykule zarządzanie wynajmem. Poniższa tabelka prezentuje zakres dostępnych usług dla lokalizacji Poznań. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie w Poznaniu, skontaktuj się z nami.

  • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkań, domów i lokali komercyjnych całego Poznania
  • Dedykowany i wykwalifikowany opiekun mieszkania Poznań
  • Gwarancja płatności plus. Jedyna taka oferta na rynku w Polsce
  • Klasyczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Poznań
  • Windykacja należności od nierzetelnych najemców i porady prawne
  • Inwestycje grupowe (zależne od ilości chętnych na daną lokalizację)
  • Pośrednictwo w zakupie właściwych nieruchomości pod wynajem całego Poznania
  • Obsługa podatkowa wynajmu nieruchomości (doradztwo w zakresie opodatkowania)

Zobacz co zyskujesz

Przejrzyj także inne miasta

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI