Bezpieczny wynajem

Wynajem mieszkań wiąże się z ryzykiem. Lokatorzy to nie zawsze rzetelni najemcy. Brak płatności lub opóźnienia, unikanie kontaktu, zniszczenia mieszkania, to tylko przykłady problemów wynajmujących mieszkania. Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie i eliminować zagrożenia? Wynajmuj bez ryzyka. Sprawdź jak to zrobić. Bezpieczny wynajem.

Jesteś zainteresowany bezpiecznym wynajmem? Sprawdź nasze zarządzanie wynajmem.

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 i uzyskaj informację na temat bezpiecznego wynajmu mieszkania, domu lub lokalu komercyjnego. Nasi specjaliści z rynku wynajmu nieruchomości odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Bezpieczny wynajem. Wynajmuj bez ryzyka

Każda inwestycja, wbrew powszechnej opinii również ta związana z wynajmem nieruchomości, wiąże się z ryzykiem. Świadomy wynajmujący jest w stanie je minimalizować. Jakie kroki należy czynić, aby nasze mieszkanie – a zarazem nasza inwestycja była bezpieczna podczas wynajmu? Co należy przewidzieć i z czego należy sobie zdawać sprawę? Wyjaśniamy.

Weryfikacja najemcy

Punkt pierwszy. Weryfikacja potencjalnych najemców. Pierwszy element bezpiecznego wynajmu mieszkania. Jeden z ważniejszych elementów budujących Twoje bezpieczeństwo to dokładna weryfikacja najemców. Podczas spisywania umowy najmu powinieneś:

  • Zweryfikować dokumenty tożsamości, najlepiej więcej niż jeden
  • Sprawdzić możliwości finansowe najemcy, umowę o pracę
  • W ramach możliwości zweryfikować informacje w rejestrze dłużników

Kaucja za mieszkanie

Kolejnym elementem budującym bezpieczny wynajem mieszkania jest kaucja zabezpieczająca Twoje mienie. Jej wysokość nie może być większa niż 12 krotny czynsz najmu (według ustawy o ochronie praw lokatorów). Niestety na rynku wynajmu nieruchomości przyjęło się, że wysokość kaucji jest nie większa niż jedno miesięczny czynsz. Próbując oferować mieszkanie z wyższą kaucją, możemy mieć problemy ze znalezieniem najemców. Wówczas będziemy musieli zachęcić ich niższą ceną najmu lub innym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność naszej nieruchomości.

Najemcy w dużych miastach często próbują ostatni miesiąc wynajmu pokryć wpłaconą kaucją. Sytuacja taka jest niedopuszczalna. Kaucja stanowi Twoje zabezpieczenie mienia i powinna być rozliczana po odbierze lokalu od najemcy. Tutaj cenna uwaga. Na rozliczenie kaucji masz 30 dni od odbioru lokalu. Podczas spotkania z najemcami sporządź protokół zdawczo-odbiorczy i na podstawie tego dokumentu dokonuj rozliczenia kaucji.

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI