Biuro nieruchomości Kielce

Kielce

Stolica województwa świętokrzyskiego, położona w Górach Świętokrzyskich zasiedlająca prawie 199 000 mieszkańców. Miejsce słynnych na skalę kraju Targów Kielce, będących drugim w Polsce ośrodkiem wystawienniczym. Miasto o niebywałej historii, które przecina niewielka rzeka Silnica, do stosunkowo niedawna znajdujące się w prywatnym posiadaniu biskupów krakowskich.

Zachwycająca kielecka przyroda w centrum Gór Świętokrzyskich

Jednym z elementów, z których słyną Kielce jest niepodważalnie stosunek do przyrody otaczającej aglomerację. Zauważyli to już w 1974 r. twórcy książki pt. „Ziemia Kielecka” dokładnie oddającej obraz tamtejszej natury i zabytków. Na terenach kieleckich znajdują się liczne parki krajobrazowe – Chęcińsko – Kielecki Park Krajobrazowy, Kielecki Obszar Chronionego Krajobrazu, oraz rezerwaty – Karczówka, Biesak – Białogon, Ślichowice im. J. Czarnockiego, Kadzielnia i Wietrznia im. Z. Rubinowskiego. Miasto korzystające w dużym stopniu z walorów otaczających go przyrody wyznaczyło wiele szlaków turystycznych, spacerowych, miejskich i rowerowych, będących jednymi z atrakcji turystycznych. Kielce oferują mnogość obiektów wartych zwrócenia uwagi m.in. liczne muzea, w tym Muzeum Narodowe w Kielcach i obiekty rozrywki masowej tj. Kina, Teatry, sławną Filharmonie Świętokrzyską im. O. Kolberga oraz centra kultury.

Liczebne miasto to duży transport osobowy,
czyli warunki komunikacyjne na najwyższym poziomie

Kielce przecinają liczne drogi międzynarodowe, krajowe, kolejowe oraz uczestniczą w transporcie lotniczym dzięki lotnisku sportowemu Kielce Masłów. Obecnie po nieudanej realizacji inwestycji lotniska Kielce Obice, trwają rozmowy na temat modernizacji i wprowadzeniu w życie nowego planu. Na chwile obecną najbliżej zlokalizowane lotniska międzynarodowe są w Radomiu i Krakowie.

Drogi przecinające Kielce: 7, S7 – Gdańsk, Warszawa, Kielce, Kraków, Chyżne, 73 – Wiśniówka, Kielce, Jasło, 74, S74 – Sulejów, Kielce, Zamość, Ukraina. Transport kolejowy opiera się na trasach nr 8 – Warszawa, Kielce, Kraków oraz nr 61 – Kielce, Częstochowa, Lubliniec.

Aglomeracja kielecka, jedną z najchętniej
wybieranych ośrodków naukowych w kraj

Z danych studiuje.eu z 2011r. wynika, że miasto osiągnęło już pułap 45 000 studentów. To znaczna wartość biorąc pod uwagę, że Kielce liczą niecałe 200 000 mieszkańców. Wysoki odsetek kształcących się osób spowodowany jest jakością kieleckiego szkolnictwa oraz unikalnych kierunków na uczelniach wyższych. Edukacja w mieście to 2 uczelnie państwowe, Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska ciesząca się poważaniem na skalę kraju oraz 9 uczelni prywatnych. Bogata oferta edukacyjna przyciąga młodych ludzi z całego województwa świętokrzyskiego, a nawet Polski. Łatwo można zauważyć, że stosunek studentów do wszystkich mieszkańców miasta to aż ok. 22,6%. Stawia to Kielce obok najchętniej wybieranych aglomeracji akademickich w kraju. Duża liczba ludności kształcącej się generuje olbrzymi ruch w segmencie wynajmu nieruchomości. Zarówno kieleckie władze jak i uczelnie wyższe przyczyniają się do rozwoju gospodarczego regionu realizując inwestycje mające za zadanie ułatwić zdobycie pracy przez absolwentów szkół wyższych czy kształcąc przyszłych pracowników na najwyższym poziomie. Jedną z inwestycji ostatnich lat są Kielecki Park Technologiczny (60mln. zł.) oraz Kielecki Inkubator Przedsiębiorczości oferujące liczne ułatwienia podczas zakładania oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Targi Kielce, czyli kilka słów
o ośrodku wystawienniczym słynnym w skali kraju

Kielce zostały rozsławione nie tylko przez otaczającą je przyrodę czy studenckie życie widoczne na jego ulicach. Ważnym elementem, często upublicznianym w krajowych mediach jest ośrodek wystawienniczy – Targi Kielce, ośrodek będący drugim co do wielkości powierzchni wystawowej w Polsce. Wicelider Targów może pochwalić się organizacją imprez dla takich partnerów jak BMW, Toyota, FM Group, Kolporter, Narodowy Bank Polski, Farmacol S.A. czy Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Targi Kielce w liczbach to 57m wysokości wieży widokowej zawierającej sale konferencyjne, 700 kongresów, konferencji i szkoleń rocznie oraz 19 wysokiej klasy sal konferencyjnych przeznaczonych do użytku wielopłaszczyznowego. Najsławniejsze imprezy organizowane przez ośrodek wystawienniczy to m.in. Air Show, Agrotech, Autostrada-Polska, Enex, Maszbud, MSPO czy Sacroexpo. Warto wspomnieć, że Targi Kielce to jedyny polski ośrodek zajmujący się tego typu działalnością, organizujące swoje eventy na skalę międzynarodową.

Segment nieruchomości oferowanych na kieleckim rynku
jasno wskazuje na duży potencjał wynajmu w mieście

Dwustutysięczne miasto o wysokim współczynniku zaludnienia przez osoby kształcące się na studiach wyższych – 22,6%, kształtujące się pod tym względem w czołówce aglomeracji akademickich oferuje duży potencjał w segmencie wynajmu nieruchomości. Z danych oferowanych przez dom.money.pl, porównując jednostkowe ceny zakupu nieruchomości z rynku wtórnego w Kielcach i Wrocławiu otrzymujemy zestawienie odpowiednio 3862 zł i 5109 zł dla każdego z miast. Analizując przy tym dane dotyczące przykładowych cen najmu lokali mieszkalnych dostępnych w w/w miastach możemy w tabeli poniżej oraz artykule opisującym Wrocław, możemy śmiało wnioskować o atrakcyjności inwestycji w wynajem na terenie Kielc.

Przykładowe ceny najmu lokali mieszkalnych w Kielcach:

 • Pokój 1-os: 350 – 650 zł (z opłatami, w zależności od lokalizacji oraz standardu)
 • Pokój 2-os: 600 – 900 zł (z opłatami, w zależności od lokalizacji oraz standardu)
 • Kawalerka: 800 – 1700 zł (z opłatami, w zależności od lokalizacji oraz standardu)
 • Mieszkanie 2-pok: 950 - 2300 zł (z opłatami, w zależności od lokalizacji oraz standardu)
 • Mieszkanie 3-pok: 1200 – 3200 zł (z opłatami, w zależności od lokalizacji oraz standardu)

Ze względu na lokalizację – największym powodzeniem cieszą się nieruchomości położone w pobliżu uczelni wyższych, blisko centrum i dobrze skomunikowane tj. Bocianek, na Sadach, Słoneczne Wzgórze, KSM Północny i Szydłówek. Dużo rzadziej wynajmowane są mieszkania na Ślichowicach z powodu odległości od uczelni, stwarza to większe możliwości dla wynajmu osobom pracującym.

Kielce to niewątpliwie aglomeracja akademicka, stwarzająca niebywałe możliwości rozwoju w zakresie edukacyjnym oraz przedsiębiorczym. Jest to miasto cechujące się nieprzemijającą sławą na wielu płaszczyznach, a indywidualne cechy dużego miasta w połączeniu z wykorzystaniem otaczającej go przyrody generują potencjał chętnie wykorzystywany w celach mieszkaniowych.

Oferta zarządzania wynajmem Kielce

Na terenie w całych Kielcach oferujemy usługę kompleksowego zarządzania wynajmem Kielce, polegającą na wyręczeniu właściciela ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem nieruchomości. Więcej o usłudze kompleksowej obsługi wynajmu mieszkań i opieki nad mieszkaniem do wynajęcia dowiedzieć możesz się w artykule zarządzanie wynajmem. Poniższa tabelka prezentuje zakres dostępnych usług dla lokalizacji Kielce. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie w Kielach, skontaktuj się z nami.

 • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkań, domów i lokali komercyjnych w całych Kielcach
 • Dedykowany i wykwalifikowany opiekun mieszkania Kielce
 • Gwarancja płatności plus. Jedyna taka oferta na rynku w Polsce
 • Klasyczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Kielce
 • Windykacja należności od nierzetelnych najemców i porady prawne
 • Inwestycje grupowe (zależne od ilości chętnych na daną lokalizację)
 • Pośrednictwo w zakupie właściwych nieruchomości pod wynajem w całych Kielcach
 • Obsługa podatkowa wynajmu nieruchomości (doradztwo w zakresie opodatkowania)

Zobacz co zyskujesz

Przejrzyj także inne miasta

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI