GWARANCJA PŁATNOŚCI CZYNSZU

Gwarancja 100% bezpieczeństwa wynajmu w Bydgoszczy

TWOJE MIESZKANIE ONLINE 24/7

Informacje 24/7 dzięki panelowi inwestora

Biuro nieruchomości Bydgoszcz

Bydgoszcz urzeka

Gra słów zwycięskiego hasła w konkursie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy idealnie odzwierciedla infrastrukturę miasta na co dzień żyjącego w symbiozie z Brdą, Kanałem Bydgoskim i Wisłą. Stolica woj. kujawsko-pomorskiego, będąca ósmym miastem w kraju liczącym ok. 370 tyś. mieszkańców położona jest na skrzyżowaniu dróg lądowych i wodnych, dzięki czemu może się poszczycić licznymi sukcesami jako prężny ośrodek gospodarczy, kulturalny oraz sportowy.

Bydgoszcz stworzyła rzeka – Brda.

Autor: Krystyna Romeyko-Bacciarelli

Kujawsko-pomorski ośrodek gospodarczy

Największy w regionie ośrodek gospodarczy tworzony jest w oparciu o przedsiębiorstwa z kategorii przemysłu elektromaszynowego, elektronicznego oraz informatycznego podpierając się branżami chemicznymi, spożywczymi i usługami finansowymi m.in. bankami, instytucjami ubezpieczeniowymi i targami. Uruchomiony stosunkowo niedawno Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny dodatkowo wzmacnia gospodarkę tworząc oferując unikalne warunki prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zorganizowana szansa dla młodych przedsiębiorców ugruntowała Bydgoszcz na 2 miejscu w klasyfikacji miast o najwyższym przyroście nowych przedsiębiorstw.

Infrastruktura komunikacyjna

Pomimo znacznej 35% przyrodniczej powierzchni Bydgoszczy znajdującej się pod ochroną prawną, miasto jest drogowym, kołowym oraz wodnym węzłem komunikacyjnym o znaczeniu krajowym. Przykładem wykorzystania szlaku wodnego jest chociażby tramwaj wodny pływający na 3 trasach Bydgoszczy. Niepodważalnym atutem stolicy kujawsko-pomorskiego jest jedyny w okolicy pasażerski port lotniczy.

Przez Bydgoszcz przebiegają drogi krajowe tj.:

 • 80 – Bydgoszcz – Toruń
 • 5 – granica z Czechami – Gdańsk
 • 10 – granica z Niemcami – Warszawa
 • 25 – Ostrów Wielkopolski – Kalisz, Kołobrzeg
 • S5 i S10 (w budowie) – połączą Bydgoszcz z autostradą A1

Społeczność Bydgoszczy

Mieszkańcy gospodarczego i kulturowego centrum to zazwyczaj ludzie młodzi, dobrze wykształceni, zapewniający Bydgoszczy najniższy współczynnik bezrobocia w regionie oraz znacznie niższy od przeciętnego w kraju. Najpopularniejsze uczelnie wyższe obecne w mieście to Uniwersytet Mikołaja Kopernika Collegium Medicum im. L Rydygiera, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego oraz Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich. Studenci kształcący się w stolicy kujawsko-pomorskiego to ok. 50 tyś. osób będących udziałem 13,5% w całym społeczeństwie Bydgoskim kreując tym samym w dużym stopniu rynek najmu w segmencie nieruchomości. Średnia wieku mieszkańców jest podobna do tej w największych miastach kraju – 42 lata.

Bydgoszcz stawia na rozwój nieruchomości, odnawia starsze kamienice, wprowadza w życie nowe pomysły, nowoczesny wygląd będący miłym dla oka licznych turystów. Potwierdzają to potężne inwestycje, zarówno te niedawno zakończone jak i z planem oddania w niedalekiej przyszłości - biurowiec przy ul. Fordońskiej, Osiedle Paryskie, Osiedle Zielone Tarasy / Glinki, ul. Koszarowa 7, Gdańska, Osiedle Mozaika, inwestycja Nad Starym Kanałem czy apartamenty na Górzyskowie mające docelowo tworzyć nowe osiedla. Jednym z licznych przykładów renowacji jest odnawianie modernistycznych kamienic z przełomu XIX i XX wieku na pl. J. Weyssenhoffa wpisanych do rejestru zabytków. Wkład w świeże spojrzenie na Bydgoszcz chce mieć również Uniwersytet Kazimierza Wielkiego remontując tym samym swoje budynki przy pl. Weyssenhoffa oraz ul. Powstańców Śląskich 2. Przedsięwzięcia na rynku nieruchomości są potwierdzeniem działań mających na celu nieprzerwaną kontynuację do tworzenia co raz to nowych imprez kulturalnych i sportowych aktywizując tym samym życie Bydgoszczan.

Zarządzanie najmem Bydgoszcz

Wynajem mieszkań w Bydgoszczy

Bydgoszcz bogaty w indywidualne cechy miasta tj. edukacyjne, krajobrazowe, kulturalne oraz sportowe tworzy ogromne możliwości w sektorze wynajmu nieruchomości. Z racji lokalizacji uczelni wyższych – większość mieści się w Śródmieściu – studenci chętnie wybierają dzielnice blisko centrum: np. Bielawy, Skrzetusko, Bartodzieje, jednakże lokalizacja nie jest to decydującym wyznacznikiem podczas wynajmu mieszkania.

Oferta zarządzania wynajmem Bydgoszcz

Na terenie całej Bydgoszczy oferujemy usługę kompleksowego zarządzania wynajmem Bydgoszcz, polegającą na wyręczeniu właściciela ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem nieruchomości. Więcej o usłudze kompleksowej obsługi wynajmu mieszkań i opieki nad mieszkaniem do wynajęcia dowiedzieć możesz się w artykule zarządzanie wynajmem. Poniższa tabelka prezentuje zakres dostępnych usług dla lokalizacji Bydgoszcz. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie w Bydgoszczy, skontaktuj się z nami.

 • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkań, domów i lokali komercyjnych całej Bydgoszczy
 • Dedykowany i wykwalifikowany opiekun mieszkania Bydgoszcz
 • Gwarancja płatności plus. Jedyna taka oferta na rynku w Polsce
 • Klasyczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Bydgoszcz
 • Windykacja należności od nierzetelnych najemców i porady prawne
 • Inwestycje grupowe (zależne od ilości chętnych na daną lokalizację)
 • Pośrednictwo w zakupie właściwych nieruchomości pod wynajem całej Bydgoszczy
 • Obsługa podatkowa wynajmu nieruchomości (doradztwo w zakresie opodatkowania)

Zobacz co zyskujesz

Przejrzyj także inne miasta

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI