Pośrednictwo wynajmu w Sopocie

Sopot – kurort pełen życia

Nadmorski kurort, położony w woj. pomorskim, zasiedlający ponad 37 tys. mieszkańców. Miasto przynależy do aglomeracji gdańskiej. Miejscowość razem z Gdańskiem i Gdynią tworzą słynne w całym kraju Trójmiasto.

Niewielkie miasto, jednakże nadzwyczaj rozwinięte jako międzynarodowy ośrodek turystyczny. Miejscowość goszcząca podczas każdego sezonu urlopowego aż ponad 2 mln turystów.

Jeden obraz wart więcej niż 1000 słów

Sopot to niepowtarzalny element kulturowy Trójmiasta. Wydarzenia organizowane na jego terenie są rozpoznawane na skalę światową, a o samej miejscowości możemy często usłyszeć w mediach.

Sopot obleganym ośrodkiem turystycznym

Na pierwszy rzut oka, Sopot to spokojne, niewielkie miasteczko, jednakże gdy uważniej mu się przypatrzymy widzimy miasto o potężnym potencjale. Każdego roku do Trójmiasta zjeżdżają miliony turystów, a do samej miejscowości ponad 2 mln. Biorąc pod uwagę ilość mieszkańców, liczba ta jest niewyobrażalna.

Co przyciąga turystów?

Co przyciąga turystów? Odpowiedzi na to pytanie jest równie wiele, co urlopowiczów każdego roku. Sopot szczyci się mianem uzdrowiska nie bez powodu. Nadanie tego tytułu było argumentowane m.in. obecnością naturalnych surowców leczniczych – wody jodkowej oraz chlorkowo-sodowej. Dodatkowymi atutami sprzyjającymi lecznictwie jest indywidualny nadmorski klimat, cieszący się międzynarodowym uznaniem. Z powodu uzdrowiskowej natury miasta, każdego roku dziesiątki tysięcy osób odwiedzają liczne sanatoria obecne w Sopocie. Nadmorski kurort specjalizuje się w lecznictwie chorób kardiologicznych, nadciśnienia, chorób reumatologicznych, dolnych dróg oddechowych oraz osteoporozy. Sopot jednakże w największej mierze, cieszy się uznaniem urlopowiczów.

Ponad 2 miliony samych turystów w okresie wakacyjnym to jeden z głównych źródeł dochodu miasta. Powodzeniem cieszą się atrakcje trudno spotykane w innych częściach kraju. Niewątpliwie najczęściej odwiedzanym miejscem jest molo. Jak wynika z raportu trojmiasto.pl, z deptaku w okresie wakacyjnym 2015 roku postanowiło skorzystać aż blisko 900 tyś. osób. Co ciekawe, tendencja jest mocno wzrostowa i od kilku lat liczba spacerowiczów rośnie o ok. 40 tyś. z roku na rok. Warto zwrócić uwagę na fakt, że odwiedzający Sopot to nie tylko Polacy. Szacuje się, że liczba przyjezdnych z zagranicy stanowi aż połowę wszystkich turystów.

Sopot molo

Ośrodek kulturalny urozmaica życie
nie tylko mieszkańcom

Sopot jest miastem sławnym na skalę kraju również z powódek kulturowych. Miasto często pojawia się w ogólnopolskich mediach jako organizator wielu imprez, na które ściągają dziesiątki tysięcy uczestników. Władze miasta szczycą się licznymi eventami, w których udział bierze 6 do nawet 20 tysięcy gości. Słynnymi imprezami są m.in. festiwal filmowy, muzyki klasycznej, literacki, Sopot Jazz Festival, Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, międzynarodowy Festiwal Between, międzynarodowy Festiwal Artloop oraz festiwale piosenki w Sopocie – Festiwal Jedynki, TOPtrendy, Sopot Hit Festiwal oraz Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie. 36-cio tysięczne miasto posiada również wiele obiektów kulturowych tj. galerie i muzea, kina, teatry i filharmonie.

Kurort tętniący życiem podczas letniego sezonu to również niepowtarzalne zalety dla mieszkańców. Pomijając fakt, że budżet miasta w znacznym stopniu zasilany jest z turystyki i rekreacji, sopocianie również mają szansę skorzystać ze skutków przyjazdu dużej części urlopowiczów. Sopot łączy ze sobą zalety życia w spokojnej, urokliwej miejscowości oraz tej, zmieniającej się w okresie letnim w ogromny, prężnie funkcjonujący ośrodek turystyczny. Z urokami otwarcia sezonu wiąże się m.in. najsłynniejsza w kraju ulica Bohaterów Monte Cassino zachwycająca odwiedzających miasto galeriami, pubami oraz ulicznymi muzykami, teatrami wędrownymi i wystawami.

Edukacja w dobrze skomunikowanym mieście

Na terenie miasta aktywnie funkcjonuje 5 ośrodków kształcenia na poziomie wyższym, są to Sopocka Szkoła Wyższa, Uniwersytet Gdański Wydział Ekonomiczny, Uniwersytet Gdański Wydział Zarządzania, Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie oraz Uniwersytet SWPS w Warszawie Wydział Zamiejscowy w Sopocie.

Dobrze rozwiązany transport zbiorowy pomiędzy sąsiadującymi ze sobą miastami dodatkowo powiększa dostępną ofertę edukacyjną dla mieszkańców całej aglomeracji. Sopot z racji przynależności do Trójmiasta – czerpie różnego rodzaju korzyści. Jednym z wielu obszarów współpracy z Gdańskiem oraz Gdynią jest rozwiązanie komunikacji miejskiej. Obszar miasta w kategorii transportu zbiorowego, obsługiwany jest przez ZTM w Gdańsku oraz ZKM w Gdyni.

Indywidualne warunki i zasady respektowane na obszarze aglomeracji są raczej rzadko spotykane w innych regionach kraju. Trójmiejska komunikacja wewnętrzna opiera się bogatej ofercie biletowej respektowanej w różny sposób, w zależności od ich rodzaju oraz wybranych połączeń.

Rynek wynajmu w Sopocie

Wynajem mieszkań Sopot

Z wciąż rosnącym zainteresowaniem odwiedzających Trójmiasto, obraz Sopotu zmienia się niemalże z roku na rok. Spacerując po ulicach miasta zauważamy ciągłe zmiany. Największa inwestycją bez wątpienia jest Centrum Haffnera zawierające w sobie Hotel, Centrum Handlowo-Usługowe, Dom Zdrojowy, Budynek Mieszkalny oraz Biurowo-Parkingowy. Całe przedsięwzięcie osiągnęło powierzchnię aż ok. 51 tys. metrów kwadratowych.

Miejscowość oferuje bogatą bazę noclegową, zarówno tę z kategorii premium poprzez hotele Sofitel Grand, Sheraton Sopot, Rezydent, Hotel Haffner, Hotel Brayjonn, Hotel Europa, Hotel Villa Baltica, Hotel Opera, jak i z wynajmu prywatnego. Przyglądając się wynajmie nieruchomości Sopocie, możemy zauważyć duże zróżnicowanie w grupach najemców. Główni klienci rozważający najem lokali mieszkalnych to turyści – najem krótkoterminowy oraz studenci i stali mieszkańcy miasta – najem długoterminowy. W zależności od takich czynników jak pora roku, obfitość sezonu w osoby przyjezdne, najem krótko – lub długoterminowy, lokalizacja i standard nieruchomości oraz włożony nakład pracy konieczny do uzyskania zysku możemy osiągnąć bardzo zróżnicowany zarobek.

Oferta zarządzania wynajmem Sopot

Na terenie w całych Sopocie oferujemy usługę kompleksowego zarządzania wynajmem Sopot, polegającą na wyręczeniu właściciela ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem nieruchomości. Więcej o usłudze kompleksowej obsługi wynajmu mieszkań i opieki nad mieszkaniem do wynajęcia dowiedzieć możesz się w artykule zarządzanie wynajmem. Poniższa tabelka prezentuje zakres dostępnych usług dla lokalizacji Sopot. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie w Sopocie, skontaktuj się z nami.

  • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkań, domów i lokali komercyjnych w całych Sopocie
  • Dedykowany i wykwalifikowany opiekun mieszkania Sopot
  • Gwarancja płatności plus. Jedyna taka oferta na rynku w Polsce
  • Klasyczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Sopot
  • Windykacja należności od nierzetelnych najemców i porady prawne
  • Inwestycje grupowe (zależne od ilości chętnych na daną lokalizację)
  • Pośrednictwo w zakupie właściwych nieruchomości pod wynajem w całych Sopocie
  • Obsługa podatkowa wynajmu nieruchomości (doradztwo w zakresie opodatkowania)

Zobacz co zyskujesz

Przejrzyj także inne miasta

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI