Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami
Klasyczna usługa wynajmu mieszkania

Dowiedz się, jakie są różnice między klasycznym pośrednictwem wynajmu mieszkania przez agencje nieruchomości, a naszą usługą zarządzania wynajmem. Oceń swoje korzyści i rozpocznij bezproblemowy wynajem!

Usługa pośrednictwa w wynajmie nieruchomościami to klasyczna usługa świadczona przez podmioty działające na rynku obrotu nieruchomościami. Usługę w swojej ofercie posiadają praktycznie wszystkie działające biura nieruchomości niezależnie czy jest to Warszawa, Wrocław, Bydgoszcz, Opole czy mniejsza miejscowość. Biura nieruchomości działają tam, gdzie istnieje rynek nieruchomości. Klasyczna usługa polegająca na znalezieniu lokatorów zainteresowanych wynajmem mieszkania wykazuje szereg zalet z punktu widzenia właściciela nieruchomości, ponieważ pośrednik wykonuje część obowiązków związanych z najmem. Pamiętać należy jednak, że pośrednik nie zwalnia wynajmującego z angażowania się w sprawy związane z mieszkaniem w trakcie bieżącej obsługi, a także nie wykonuje szeregu kluczowych i niezwykle trudnych czynności. Na rynku istnieje jednak alternatywa dla tego typu usługi – kompleksowa obsługa wynajmu.

Pośrednitwo w wynajmie nieruchomości

Pośrednictwa w wynajmie to tylko
częściowe wyręczenie właściciela z obowiązków

Usługa pośrednictwa przy wynajmie mieszkania jest świadczona od czasu powstania rynku nieruchomości. Oferta tego typu polega na pomocy w znalezieniu lokatorów. Pośrednik w ramach współpracy wykonuje zdjęcia mieszkania oraz tworzy ofertę lub ewentualnie korzysta z materiałów otrzymanych przez właściciela lokalu. Następnie biuro nieruchomości przystępuje do reklamy oferty celem szybkiego znalezienia lokatora. Z punktu widzenia właściciela nieruchomości oferta pomocy w znalezieniu lokatora jest pomocna, ponieważ oszczędzamy mnóstwo czasu na ogłaszaniu mieszkania, rozmowach telefonicznych i spotkaniach. To prawda jednak należy pamiętać, że znalezienie najemcy to jedynie mała część obowiązków wynajmującego. Zawarcie umowy wcale nie oznacza bezproblemowego przebiegu najmu. Przyjrzyjmy się następującym pytaniom:

 • Czy zapisy umowy stworzonej przez pośrednika w maksymalny sposób zabezpieczają interes wynajmującego?
 • Czy pośrednik będzie prowadził windykację należności z tytułu zniszczeń oraz rozliczenia końcowego?
 • Kto będzie prowadził windykację z bieżącego najmu w przypadku problemów z lokatorem?
 • Co stanie się, gdy najemca deklarujący chęć długoletniej współpracy wypowie umowę po 4-msc trwania najmu?
 • Czy pośrednik będzie chętny zwrócić nam prowizję, jak najemca nie wywiąże się z zapisów umowy?
 • Czy usługa pośrednictwa w zakresie wynajmu obejmuje również odbiór lokalu?
 • Co zdarzy się, gdy lokator nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań?
 • Co się stanie gdy najemca zniszczy mieszkanie?
 • Kto przygotuje rozliczenie końcowe lokatorów?

Każde z tych pytań obrazuje problem, z którym będzie się musiał zmierzyć właściciel lokalu, a nie pośrednik bowiem usługa pośrednictwa w wynajmie mieszkania polega jedynie na znalezieniu najemcy. Po podpisaniu umowy najmu i wydaniu kluczy następuje nasze rozliczenie z pośrednikiem, ponieważ ten wykonał swoją pracę. Pracę której jakości nie można ocenić przed upływem trwania umowy z najemcami.

Z punktu widzenia wynajmującego usługa pośrednictwa może być pomocna, ale może się również okazać, że nie będzie wystarczająca. W trakcie najmu może wyniknąć szereg problemów, które wcale nie wynikają z tego, iż pośrednik źle wykonał swoją pracę. Nie wszystko można przewidzieć, ale niestety wszystkie problemy trzeba rozwiązać, a w przypadku klasycznego pośrednictwa w wynajmie te spadają na barki właściciela lokalu.

Kompleksowa obsługa wynajmu mieszkania

Rozwinięciem klasycznej usługi pośrednictwa w wynajmie jest oferowana przez nas kompleksowa obsługa wynajmu. Usługa wciąż dość nieznana na rynku polskim jest bardzo rozwinięta w krajach, w których rynek najmu jest dojrzały.

Nasza usługa powstała w 1991 roku, kiedy to rozpoczynaliśmy działalność. Od początku prowadziliśmy obsługę polegającą na przejęciu wszystkich ciężarów związanych z gospodarowaniem mieszkaniem przeznaczonym do wynajęcia. Naszą usługą wyręczamy wynajmującego ze wszystkich obowiązków, począwszy od momentu poszukiwania lokatora przez bieżącą obsługę płatności, aż do odbioru mieszkania od najemcy. Szereg usług opcjonalnych, które powstały przez doskonalenie naszej oferty zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Jesteśmy przygotowani na wszystkie ewentualności.

Warto wspomnieć, że usługa kompleksowego zarządzania najmem polega przede wszystkim na maksymalnym zmniejszaniu prawdopodobieństwa wystąpienia kłopotów podczas wynajmu mieszkania. Duży bagaż doświadczeń zbierany na różnych rynkach w kilkunastu polskich miastach pozwolił na dopracowanie procedur w taki sposób, aby możliwe było unikanie problemów mogących wyniknąć w trakcie najmu.

Zarządzanie wynajmem

Duży wpływ na bezpieczeństwo wynajmującego ma dopracowana przez nas umowa najmu, pakiet dokumentów towarzyszących i wieloetapowy proces weryfikacji potencjalnego lokatora w tym sprawdzenie jego wiarygodności finansowej. Nasza usługa jest nastawiona na wieloletnią współpracę z właścicielem lokalu zatem dążymy do jak najdokładniejszego wykonania obowiązków, aby zapewnić komfort naszym klientom. Problemy związane z wynajmem mieszkania są problemami, które przyjdzie nam rozwiązać, dołożymy zatem wszelkich starań, aby ich uniknąć, co jest kluczową różnicą w porównaniu naszej usługi do oferty klasycznego znalezienia najemcy często oferowanego na rynku.

Usługa pośrednictwa w wynajmie mieszkania
świadczona przez naszą firmę

Prowadząc działalność na mieszkaniowym rynku nieruchomości obok świadczonej przez nas kompleksowej obsługi wynajmowanego mieszkania, domu i lokalu komercyjnego prowadzimy klasyczną usługę pośrednictwa w znalezieniu lokatorów. Nasza usługa w skrócie polega na sprawnym znalezieniu dobrego lokatora. Jak tego dokonujemy?

 • Organizujemy profesjonalną sesję zdjęciową mieszkania
 • Przygotowujemy ofertę z uwzględnieniem wszystkich zalet lokalu
 • Jesteśmy do dyspozycji potencjalnych lokatorów 7 dni w tygodniu
 • Sprawdzamy potencjalnego najemcę w rejestrze dłużników
 • Wieloetapowo weryfikujemy potencjalnego lokatora
 • Zawieramy umowę najmu zabezpieczającą interes właściciela
 • Tworzymy dokumentację fotograficzną wyposażenia i stanu lokalu
 • Przygotowujemy dokładny protokół zdawczo-odbiorczy, aby uniknąć pogorszenia stanu lokalu

Wszystkie opisane przez nas czynności są wykonywane w ramach klasycznej oferty pośrednictwa w wynajmie mieszkania. Osobom poszukującym maksymalnego komfortu proponujemy zarówno usługę klasycznego pośrednictwa jak i usługę kompleksowej obsługi wynajmu mieszkania. Druga oferta pozwala w sposób całkowity wyzbyć się obowiązków związanych z obsługą mieszkania na wynajem. Koszt tych usług jest porównywalny.

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI