Biuro wynajmu nieruchomości Gdynia

Gdynia

Jedno z trzech miast aglomeracji Trójmiasta, razem z Sopotem i Gdańskiem tworzące potężny ośrodek przemysłowo-gospodarczy. Dzięki położeniu geograficznemu pośród terenów nadmorskich i bogatej historii rozwoju aglomeracji ściągają do niego rzesze turystów każdego roku. Gdynia zasiedla ok. 248 tyś mieszkańców, a całe Trójmiasto blisko 747 tyś. Trójmiasto to duży potencjał rynku wynajmu nieruchomości.

Turystyka, w mieście kulturalnym

Gdynia jest nietypowym, urokliwym miastem położonym nad morzem i przepełnionym marzeniami odwiedzających go turystów. Aglomeracja ma również bogatą historię rozpoczynającą się już w 1209r., którą uwidaczniają liczne pomniki ofiarowane m.in. Ludziom Morza, osobom, które pomogły przy powstaniu miasta czy żołnierzom II wojny światowej obecne przy Gdyńskich ulicach. Na uwagę zasługuje również infrastruktura wewnątrz miasta. Idąc ulicami Gdyni natkniemy się na zabytki architektury tj. kościół Michała Archanioła, zespół pałacowo-parkowy Kolibki czy neogotycki dworek przy ul. Folwarcznej. Nadmorską miejscowość w znacznym stopniu, bo aż w 46% pokrywają lasy tworząc część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Gdynia jest miastem, w którym liczni turyści co roku mogą oddać się zadumie wśród pomorskiej przyrody przeplatającej się z Gdyńską architekturą. Turyści odwiedzający nadmorski kurort nie są skazani jedynie na jego zabytki. Gdynia oferuje liczne rozrywki kulturalne m.in. słynny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Open Air, różnorakie muzea, galerie czy teatry. Ceniący sobie aktywne formy wypoczynku mogą liczyć na atrakcje prezentowane na Skwerze Kościuszki w formie imprez, koncertów i festynów.

Nietypowe kierunki studiów są
odpowiedzią na zapotrzebowanie pracowników

W Gdyni obecne są takie publiczne uczelnie wyższe jak Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, Akademia Morska, Gdańskie Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne oraz Uniwersytet Gdański. Wiele z nich oferuje nietypowe kierunki kształcenia, których trudno szukać w innych, największych aglomeracjach kraju. Całe Trójmiasto stawia na zróżnicowane formy kształcenia w rozmaitych kategoriach gospodarki stwarzając tym samym ofertę godną zainteresowania dla młodych ludzi zjeżdżających ze wszystkich regionów Polski. Z racji dobrej komunikacji wewnątrz aglomeracji Trójmiejskiej w Gdyni zamieszkują również studenci kształcący się na uczelniach zlokalizowanych w Gdańsku oraz Sopocie. Z powodu dużego nacisku jaki władze miasta kładą na edukację, został rozbudowany Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, dzięki któremu młodzi ludzie mogą liczyć na pomoc i rozmaite ulgi zarówno podczas zakładania nowej działalności gospodarczej, jak i późniejszym zarządzaniu nią.

Gdynia prężnym ośrodkiem gospodarczym

Ważną rolę Gdyni odgrywa lokalizacja nad morzem. Gospodarka miasta jest silnie związana z obecnością największego portu bałtyckiego pełniącego wszechstronne role przeładunkowe, pasażerskie. Jest również wykorzystywany przez Marynarkę Wojenną. Aglomeracja jest jednym z morskich ośrodków gospodarczych Polski, swoje miejsce odnajdują w niej stocznie: Stocznia Gdynia S.A., Stocznia Remontowa Nauta S.A., Stocznia Marynarki Wojennej S.A. oraz przedsiębiorstwa: Bałtycki Terminal Kontenerowy, Morski Terminal Masowy Sp. z o.o., Gdynia Container Terminal S.A. czy Balticon Sp. z o.o.. Gdyńska gospodarka jest również wspierana przez liczne firmy transportowe, spedycyjne, brokerskie, agencje żeglugowe i wiele innych. Przemysł aglomeracji trójmiejskiej opiera się głownie na branżach: spożywczej, w której istotnym elementem jest przetwórstwo rybne, budowlanej oraz elektronicznej. Najbardziej rozwinięty sektor usługowo-handlowy został ukształtowany przez największe w kraju działalności bankowe, telekomunikacyjne i informatyczne. Miasto ze względu na swoją urokliwość oraz systematyczny rozwój stosunkowo odcinający się od światowego kryzysu zachęca licznych inwestorów to lokowania swoich kapitałów na terenie woj. Pomorskiego. Za liczne działania aglomeracji – Gdyni, została doceniona w formie zajęcia pierwszego miejsca magazynu Forbes w kategorii Miasta najatrakcyjniejsze dla biznesu.

Nastawienie mieszkańców Gdyni jest owocem polityki władz miasta

Rozwój Gdyni spowodowany odpowiednio ukierunkowanymi działaniami władz miasta skutkują zadowoleniem jej mieszkańców. Z raportu Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że trójmiejska aglomeracja utrzymuje swoją pozycje na podstawie stabilności liczby zamieszkującej ją ludności. Gdynia jest miastem niemalże doskonałym do kształcenia się dla młodych ludzi, oferującym miejsca pracy, świetne połączenie miasta rozwijającego się z ustatkowaniem związanym obcowaniem z otaczającą go naturą. Stopa bezrobocia na koniec 2015 w samej Gdyni wynosiła jedynie 5% i wykazywała tendencję spadkową.

Trójmiejski segmentu nieruchomości jest
rozwijany przez ludzi tworzących miasto

Wydawane przez miasto decyzje dotyczące ukierunkowania rozwoju miasta rozpoczynają reakcje łańcuchową zaczynającą się od zachęcania inwestorów do lokowania swojego kapitału na pomorskich terenach przez rozwój gospodarczy spowodowany obecnymi na jego terenach przedsiębiorstwami kończąc na ogólnym zadowoleniu mieszkańców Gdyni i zjeżdżaniem rzeszy turystów do Trójmiasta. Wynajem jest kluczową kategorią czerpania zysków z nadmorskich nieruchomości, zarówno w segmencie najmu długo- jak i krótkoterminowego. Najchętniej wybierane lokalizacje przez studentów to okolice stacji Szybkiej Kolei Miejskiej przy Wzgórzu Świętego Maksymiliana oraz okolice ul. Śmidowicza, Kapitańskiej i Morskiej, jednakże z uwagi na zróżnicowanie najemców obecnych w Gdyni – nie jest to główny czynnik brany pod uwagę przy wynajmie lokalu.

Nieruchomość może być wynajmowana „na pokoje” w zależności od lokalizacji i rodzaju mieszkania. W takim wypadku kwota uzyskana z wynajmu lokalu może przewyższać cenę najmu nieruchomości w całości.

Gdynia od kilku lat króluje w rankingu najlepszych miejsc do życia w Polsce. Jest miastem pozwalającym zarówno na aktywny tryb życia w ścisłym sezonie turystycznym jak i chwilę odpoczynku w pozostałych porach roku. To aglomeracja, do której w każdym okresie wakacyjnym ściągają miliony turystów, to miasto, w którym młodzi ludzie widzą swoją przyszłość.

Oferta zarządzania wynajmem Gdynia

Na terenie w całej Gdyni oferujemy usługę kompleksowego zarządzania wynajmem Gdynia, polegającą na wyręczeniu właściciela ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem nieruchomości. Więcej o usłudze kompleksowej obsługi wynajmu mieszkań i opieki nad mieszkaniem do wynajęcia dowiedzieć możesz się w artykule zarządzanie wynajmem. Poniższa tabelka prezentuje zakres dostępnych usług dla lokalizacji Gdynia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie w Gdyni, skontaktuj się z nami.

  • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkań, domów i lokali komercyjnych w całej Gdyni
  • Dedykowany i wykwalifikowany opiekun mieszkania Gdynia
  • Gwarancja płatności plus. Jedyna taka oferta na rynku w Polsce
  • Klasyczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Gdynia
  • Windykacja należności od nierzetelnych najemców i porady prawne
  • Inwestycje grupowe (zależne od ilości chętnych na daną lokalizację)
  • Pośrednictwo w zakupie właściwych nieruchomości pod wynajem w całej Gdyni
  • Obsługa podatkowa wynajmu nieruchomości (doradztwo w zakresie opodatkowania)

Zobacz co zyskujesz

Przejrzyj także inne miasta

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI