GWARANCJA PŁATNOŚCI CZYNSZU

Gwarancja 100% bezpieczeństwa wynajmu w Łodzi

TWOJE MIESZKANIE ONLINE 24/7

Informacje 24/7 dzięki panelowi inwestora

Zarządzanie wynajmem Łódź

Rynek wynajmu mieszkań w Łodzi

Łódź to jedno z większych polskich miast, ośrodek centralny aglomeracji zamieszkiwanej przez ponad milion osób. Miasto charakterystyczne i wyjątkowe. Duży rynek wewnętrzny i duża liczba studentów uczelni wyższych to motory napędowe lokalnego rynku wynajmu.

Miasto przyciąga spokojniejszym tempem i niższymi kosztami życia w porównaniu do innych dużych krajowych aglomeracji. Utworzona Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna kusi inwestorów, co pozwala na przekształcenie profilu gospodarczego miasta i tworzenie nowych miejsc pracy. Pracodawcy zyskują, ponieważ na lokalnych uczelniach kształcą się nowe pokolenia specjalistów. W mieście uczy się ponad 80 tys. studentów, którzy w przyszłości będą dobrze wykształconym motorem napędowym tysięcy przedsiębiorstw zarówno lokalnych i międzynarodowych.

Industrialne budynki w Łodzi mają niepowtarzalną jakość!

Autor: Rob Krier, luksemburski architekt, urbanista

Łódź to centrum aglomeracji zamieszkanej przez milion osób

Łódź jest stolicą województwa łódzkiego, liczy ponad 730 tys. mieszkańców. Warto wspomnieć, że w aglomeracji obejmującej zasięgiem miasta takie jak Pabianice, Zgierz, Aleksandrów Łódzki, Ozorków i Konstantynów Łódzki łącznie zamieszkuje ponad 1 000 000 mieszkańców. Liczby te doskonale obrazują jak dużym rynkiem wewnętrznym jest rynek najmu mieszkań w Łodzi. Na wzrost zainteresowania lokalnym rynkiem pozytywnie wpływają studenci kształcący się na lokalnych uczelniach.

Mapa Łódź dzielnice miasta
Mapa Łódź dzielnice miasta i podział administracyjny 2015. Realizacja własna. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wojewódzkie centrum akademickie kształcące 80 tys. studentów

Łódź jest dużym ośrodkiem akademickim w którym naukę pobiera ponad 80 tys żaków. Zastanawiając się nad inwestycją w mieszkanie na wynajem warto uwzględnić lokalizacje popularne wśród studentów. W mieście działa 6 państwowych uczelni wyższych oraz kilkanaście prywatnych. Najważniejszymi są Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka oraz Akademia Medyczna. Mieszkanie w okolicy kampusu z pewnością będzie dobrą lokatą. Ważne kampusy znajdują się m.in. w okolicy nowej hali Expo i Centrum Handlowego Sukcesja, a także przy ulicy Narutowicza na Łódzkim Śródmieściu. Popularne w okolicy uczelni jest forma wynajmu pokoi. Systematycznie rośnie zainteresowanie studentów tego typu ofertami.

Centralne położenie pozwala na rozwój regionu

Łódź Piotrkowska

Łódź znajduje się w centralnej Polsce, w miejscu charakteryzującym się rozwiniętą infrastrukturą drogową i strategicznym położeniem geograficznym stwarzającym duże możliwości. Miasto znajduje się na przecięciu dwóch ważnych europejskich szlaków transportowych. Szlak wschód zachód (droga E30) biegnie z Wielkiej Brytanii, przez Holandię, Niemcy, Polskę, Białoruś, aż 3000 kilometrów w głąb Rosji. Szlak północ-południe (droga E75) to kolejna ważna trasa przebiegająca blisko miasta. Szlak biegnie od północnych krańców Skandynawii przez Europę Środkowo-Wschodnią, aż do Grecji. Dobra infrastruktura drogowa w połączeniu z atutami lotniska obsługującego terminal cargo oraz kolejowym terminalem kontenerowym obsługującym m.in. regularne połączenia z Chinami to połączenie unikalnych zalet, które przyciągają do Łodzi firmy chcące otwierać w regionie centra logistyczne oraz produkcyjne. Dobra lokalizacja w skali europejskiej, ale i niewielka odległość od Warszawy sprawia, że w Łodzi powstają nowe miejsca pracy.

Łódzka strefa ekonomiczna pozwala na rozwój biznesu

Łódź jest miastem, które bardzo dotkliwie odczuwa przemiany gospodarcze ostatnich lat. Miasto intensywnie zmienia profil gospodarczy oparty w znacznej mierze na przemyśle włókienniczym w gospodarkę produkcji i usług. W celu przyciągnięcia inwestorów miasto utworzyło Specjalną Strefę Ekonomiczną, w ramach której siedzibę w mieście utworzyło wiele podmiotów krajowych i zagranicznych. W ramach ŁSSE działają między innymi firmy takie jak Gillette, Indesit, Teka, Hewlett-Packard, Atlas i Procter & Gamble. Wszystkie przedsiębiorstwa strefy stworzyły do tej pory ponad 30 tys. miejsc pracy. To dobry znak dla regionu i młodych osób, dla których Łódź staje się atrakcyjnym miejscem do założenia rodziny i rozpoczęcia kariery zawodowej.

Łódź to duży ośrodek miejski, w którym zamieszkuje ponad 700 tys. osób. Miasto charakteryzuje się wieloma zaletami, z których najważniejszymi jest doskonałe położenie przyciągające przedsiębiorstwa oraz preferencyjne warunki obowiązujące w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kierunek wytyczony przez władze miasta prowadzi do ulepszenia warunków życia mieszkańców. W mieście powstaje Nowe Centrum Łodzi, w którym będzie się znajdować podziemny dworzec oraz nowoczesna przestrzeń komercyjna. Nowy charakter miasta jest ukierunkowany na zatrzymanie ludzi młodych i przyciągnięcie kolejnych firm tworzących nowe miejsca pracy. Niskie ceny nieruchomości i dynamicznie zmieniający się obraz miasta może być dużą zachętą dla inwestorów ukierunkowanych na rynek wynajmu w Łodzi. Dokonująca się przemiana miasta może również doprowadzić do zrewitalizowania wielu budynków poprzemysłowych, które są świetną bazą do stworzenia loftów. Łódź będzie miała szansę stać się stolicą ciekawego budownictwa mieszkaniowego w Polsce.

Manufaktura Łódź 2015.
Fot. Realizacja własna. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Możesz być także zainteresowany naszym biurem nieruchomości Konstantynów Łódzki

Oferta zarządzania wynajmem Łódź

Na terenie w całej Łodzi oferujemy usługę kompleksowego zarządzania wynajmem Łódź, polegającą na wyręczeniu właściciela ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem nieruchomości. Więcej o usłudze kompleksowej obsługi wynajmu mieszkań i opieki nad mieszkaniem do wynajęcia dowiedzieć możesz się w artykule zarządzanie wynajmem. Poniższa tabelka prezentuje zakres dostępnych usług dla lokalizacji Łódź. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie w Łodzi, skontaktuj się z nami.

  • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkań, domów i lokali komercyjnych w całej Łodzi
  • Dedykowany i wykwalifikowany opiekun mieszkania Łódź
  • Gwarancja płatności plus. Jedyna taka oferta na rynku w Polsce
  • Klasyczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Łódź
  • Windykacja należności od nierzetelnych najemców i porady prawne
  • Inwestycje grupowe (zależne od ilości chętnych na daną lokalizację)
  • Pośrednictwo w zakupie właściwych nieruchomości pod wynajem w całej Łodzi
  • Obsługa podatkowa wynajmu nieruchomości (doradztwo w zakresie opodatkowania)

Zobacz co zyskujesz

Przejrzyj także inne miasta

Zadzwoń do nas 42 715 80 40 (Łódź) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI