Zarządzanie wynajmem i biuro nieruchomości Gdańsk

Zarządzanie wynajmem Gdańsk

Zarządzanie wynajmem w Gdańsku to usługa kierowana do właścicieli nieruchomości na wynajem. Wyręczamy ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem, w tym również z obsługi podatkowej wynajmu, windykacji należności od nierzetelnych najemców!

Obsługa wynajmu Gdańsk

Na czym polega obsługa wynajmu? Różnica między klasycznym biurem nieruchomości a zarządzaniem wynajmem widoczna jest od samego początku usługi. Zobacz co dla Ciebie zrobimy obsługując Twoje mieszkanie, dom lub lokal komercyjny w Gdańsku:

 • Poszukiwanie i weryfikacja najemcy według własnych procedur
 • Kompleksowa opieka nad mieszkaniem podczas trwania umowy
 • Wydanie i odbiór mieszkania ze szczegółowym protokołem
 • Obsługa rachunków do wspólnoty i dostawców mediów
 • Obsługa podatkowa wynajmu nieruchomości
 • Skuteczne windykacja należności z najmu
 • Zakup mieszkania pod wynajem w Gdańsku
 • Fotografia wnętrz i wirtualna wizyta 360

Sprawdź, na czym polega zarządzanie wynajmem.

Biuro nieruchomości Szczecin
Opiekun mieszkania Gdańsk

Szukasz biura nieruchomości i agencji wynajmu w Gdańsku, która wyręczy Cię ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem mieszkania? Sprawdź naszą ofertę zarządzania wynajmem mieszkań, domów i lokali komercyjnych. Obsługa wynajmu Gdańsk to bezpieczna oferta dla właścicieli.

Wynajem mieszkania na pokoje w Gdańsku

Zarządzanie wynajmem
na pokoje

Charakterystyka wynajmu mieszkania i domu na pokoje dla studentów. Sprawdź, czy Twoja nieruchomość jest przystosowana do takiej formy i zobacz co możemy dla Ciebie zrobić. Obsługa wynajmu nieruchomości na pokoje w Twoim mieście.

Wynajem pokoi
Zarządzanie wynajmem mieszkań i domów w Gdańsku

Zarządzanie wynajmem
mieszkań i domów

Mieszkasz za granicą lub poza lokalizacją swojej nieruchomości pod wynajem? Masz dość kłopotów, jakie generuje Ci obsługa wynajmu? Wyręczymy Cię ze wszystkiego i prawdopodobnie uzyskamy większą stopę zwrotu!

Wynajem mieszkań
Gwarancja płatności czynszu Gdańsk

Zarządzanie wynajmem
z gwarancją płatności

Najemcy nieregulują Ci czynszu? Tracisz przez to płynność finansową? Sprawdź ofertę gwarancja płatności plus. Jesteśmy gwarantem dla właścicieli nieruchomości pod wynajem, że płatności wpłyną na czas!

Gwarancja płatności
Zarządzanie wynajmem Gdańsk
Co tutaj znajdziesz?

Gdańsk - morze możliwości

Miasto charakteryzuje się niesamowitą historią, powtarzalnością zdarzeń, które są niemożliwe nigdzie indziej, osobliwym genius loci dającym się odczuć na każdej ulicy teraźniejszego Gdańska.

Kurort nad Zatoką Gdańską, pomiędzy licznymi rezerwatami oraz parkami krajobrazowymi inspiruje dziesiątki tysięcy ludzi każdego roku do jego odwiedzenia, jednakże aglomeracja trójmiejska to nie tylko wakacyjne miejsce odpoczynku wśród pięknych terenów Pomorza.

Gdańsk bez Polski, a Wisła bez wody – to jedno.

Danuta Masłowska, Włodzimierz Masłowski, Przysłowia polskie i obce, wyd. Świat Książki

Gdańsk miastem inwestycji

Morze możliwości to m.in. segment wynajmu nieruchomości wśród wysoko rozwiniętej infrastruktury usługowo – handlowej oraz świetnej komunikacji miejskiej wewnątrz Trójmiasta. Każdego roku do Gdańska napływają milony turystów, spośród których wielu jest na tyle zafascynowanych urokiem aglomeracji trójmiejskiej, że postanawia się w nim osiedlić na stałe. Wg. danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba mieszkańców nadmorskiego kurortu rośnie nieprzerwanie i w zaskakującym tempie od 2008r. Gdańsk nie pozostaje również obojętny dla inwestorów, to właśnie dzięki nim Trójmiasto zdobywa kolejne nagrody w kategoriach rozwoju miasta, infrastruktury i międzynarodowych korporacji.

Zwycięstwo Trójmiasta w kategorii Most Dynamically Developing City na gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards 2016r. to tylko jedna z wielu nagród odebranych przez aglomerację Trójmiasta za liczne inwestycje, reinwestycje, deklarowane miejsca pracy w sektorze usług dla biznesu, współprace z instytucjami edukacyjnymi. Na gali nagrodzone zostały również międzynarodowe korporacje obecne na terenie Gdańska tj. Sii – IT Services firm of the year, State Street – Shared Services firm of the year czy Olivia Business Centre – Best new office development for SSC/BPO sectors.

Osiągnięcia w rozwoju Aglomeracji Trójmiasta oraz ciągle zwiększająca się ilość inwestorów skutkuje ściąganiem do Gdańska młodych ludzi z całego kraju. Tylko na przestrzeni 2000-2010r. w mieście zaobserwowano wzrost liczby studentów o ok. 30 tyś. Na chwilę obecną na Uczelniach Wyższych w Gdańsku studiuje już ok. 90 tyś. młodych ludzi dostrzegających potencjał nadmorskiego kurortu, co potwierdzają raporty o ciągłym wzroście popytu na rynku najmu.

Turystyka na najwyższym poziomie

Wynajem mieszkań w Gdańsku

Z raportu gdansk.pl wynika, że liczba ludności odwiedzającej Gdańsk w 2012 roku wyniosła ok. 7,4 mln. osób, z czego ok. 6 mln. to turyści krajowi, a 1,4 mln. zagraniczni. Tak niewyobrażalna ilość napływających ludzi, w znacznym stopniu oddziałuje na budżet całego Trójmiasta. Czym miasto zachęca do odwiedzin? Gdańsk to miasto o ponad tysiącletnim zapisie historycznym znajdującym swoje odzwierciedlenie w miejskiej architekturze. Pierwsza notka o miejscowości pochodzi z 997 roku i to właśnie ta data jest brana za początek miejskich dziejów.

Herb Gdańsk

Ciekawostką jest, że Gdańsk uznawany jest za terytorium poczatkujące zarówno upadek komunizmu w Polsce jak i wybuch II wojny światowej. Jedno ze starszych miast swego czasu osiągnęło szczyt gospodarczy i zostało okrzyknięte jako najbogatsze w kraju. Wg. raportu gdansk.pl, osoby odwiedzające najchętniej spędzają czas na zwiedzaniu oraz spacerowaniu, odpowiednio 73,9% i 62,8% ankietowanych. Morska stolica Polski zachęca do odwiedzin zabudową historyczną.

Gdańskie zabytki są odzwierciedleniem bogatej historii miasta

Ważnymi elementami turystycznymi są m.in. Ratusz Głównego Miasta, Nowy Ratusz, Dwór Artusa, Złota Kamienica, Brama Zielona, Złota Brama, Dom Uphagena i wiele innych. Ratusz Głównego Miasta to jedna z cenniejszych i okazalszych budowli świeckiego Gdańska. W dniu dzisiejszym budynek pełni funkcję Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, jednakże jest miejscem chętnie odwiedzanym przez Turystów.

Miasto słynie z architektury zapierającej dech w piersiach widzów. Jednym z takim elementów jest bez wątpienia Złota Kamienica. Swoją nazwę zawdzięcza bogatej fasadzie, która miała być zaprojektowana przez Abrahama van den Blocke. Gdański budynek zachwyca swoją wyniosłością i jest obiektem miejskiej legendy opowiadającej o przechadzającej się po jej korytarzach świetlistej postaci – Judyty Speymann.

Gdańsk dysponuje niebywale rozwiniętą bazą noclegową

Miasto jest jednakże głównym ośrodkiem turystycznym nastawionym na dostęp do morza. Ludność ściągająca do nadmorskiego kurortu powoduje potężny rozkwit w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia – ścisły sezon. Znaczny przyrost ludności owocuje otwarciem licznych pubów, restauracji, rozkwitem centrów handlowych i obiektów kulturalnych. Wysoka liczba turystów w sezonie jest skutkiem wysokiego rozwoju segmentu nieruchomości w Gdańsku. Wg. danych GUS z 2007 roku miasto dysponuje 797 obiektami zbiorowego zakwaterowania oferującymi blisko 84 tysiące miejsc noclegowych. Wysoki oddziaływanie przyjezdnych wykorzystują również wynajmujący swoje prywatne nieruchomości, uzyskując tym samym dodatkowych dochód z ich najmu.

Baza noclegowa Gdańsk
Gdańsk kamienice 2015 r.
Fot. zasoby własne. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Centrum pomorskiego transportu

Gdańsk to wysoko rozwinięty transport, drogowy, kolejowy, wewnątrzmiejski oraz wodny. Miasto przecinają europejskie szlaki drogowe takie jak E28, E75 i E77. Port miejski jest początkiem drogi krajowej nr 91. Ponadto ważnymi elementami drogowej infrastruktury są drogi ekspresowe S6 i S7 oraz krajowa 7. Tranzyt miejski został znacznie ograniczony poprzez oddanie do użytku obwodnicy Trójmiasta i południowej obwodnicy Gdańska. ZTM Gdańsk zarządza transportem wewnętrznym na terenie całej aglomeracji poprzez 85 połączenia autobusowe i 12 tramwajowych stałych.

Ważnym elementem komunikacji miejskiej jest Szybka Kolej Miejska obejmująca transport zbiorowy na terenie aglomeracji oraz znacznej części wybrzeża tj. Gdańsk, Sopot, Gdynia, Reda, Wejherowo, Rumi, Lębork i Słupsk. W okresie największego natężenia ruchu – kolej kursuje z częstotliwością co 7-8 minut. Jednym z elementów transportu przeznaczonego pod turystów zostało uruchomienie 3 połączeń wodnych. Tramwaje wodne zostały uruchomione z pomocą Żeglugi Gdańskiej. Port Lotniczy znajduje się w obrębie miasta. Gdańsk-Rębiechowo sytuuje się na trzecim miejscu pod względem obsługiwanej liczby pasażerów, obsługując tym samym ponad 3 mln osób rocznie, zaraz za Warszawą i Krakowem. Miasto korzysta również z dostępu do morza i posiada największy w Polsce port morski oferując transport towarowy, pasażerski i turystyczny.

Rynek wynajmu mieszkań w Gdańsku

Zarządzanie wynajmem mieszkań w Gdańsku

Gdańsk stał się miastem, w którym króluje wynajem, zarówno krótkoterminowy przez turystów w okresie wakacyjnym, jak również długoterminowy ze strony ludzi młodych, ściągających do pracy w rozrastającej się aglomeracji Trójmiasta czy studentów uczelni wyższych rozpoznawanych na terenie całej Europy tj. Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Medyczny czy Politechnika Gdańska. Uwagę na szerzące się zapotrzebowanie ze strony nowych mieszkańców zwracają również władze miasta. Każdego roku podejmują one dziesiątki decyzji o kolejnych inwestycjach, reinwestycjach, a także renowacjach nieruchomości.

Mieszkania w przypadku dobrego rozkładu oraz lokalizacji mogą być oczywiście wynajmowane na pokoje, dzięki czemu suma cen najmu będzie wyższa od ceny najmu nieruchomości w całości.\ Najchętniej wybierane lokalizacje do najmu przez studentów Gdańska to Wrzeszcz i Oliwa ze względu na obecność największych kampusów uczelnianych – Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Gdański, jednakże w ostatnich latach powodzeniem cieszą się również Orunia, Jasień, Morena oraz Chełm z powodu stosunkowo niższych cen oraz dobrej komunikacji zarówno w kierunku uczelni jak i centrum.

Oferta zarządzania wynajmem Gdańsk

Na terenie całego Gdańska oferujemy usługę kompleksowego zarządzania wynajmem Gdańsk, polegającą na wyręczeniu właściciela ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem nieruchomości. Więcej o usłudze kompleksowej obsługi wynajmu mieszkań i opieki nad mieszkaniem do wynajęcia dowiedzieć możesz się w artykule zarządzanie wynajmem. Poniższa tabelka prezentuje zakres dostępnych usług dla lokalizacji Gdańsk. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie w Gdańsku, skontaktuj się z nami.

 • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkań, domów i lokali komercyjnych całego Gdańska
 • Dedykowany i wykwalifikowany opiekun mieszkania Gdańsk
 • Gwarancja płatności plus. Jedyna taka oferta na rynku w Polsce
 • Klasyczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Gdańsk
 • Windykacja należności od nierzetelnych najemców i porady prawne
 • Inwestycje grupowe (zależne od ilości chętnych na daną lokalizację)
 • Pośrednictwo w zakupie właściwych nieruchomości pod wynajem całego Gdańska
 • Obsługa podatkowa wynajmu nieruchomości (doradztwo w zakresie opodatkowania)

Zobacz co zyskujesz

Przejrzyj także inne miasta

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (Gdańsk) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI