Biuro nieruchomości Częstochowa

Częstochowa – duchowa stolica Polski

Religijna stolica kraju, 13-ste pod względem zaludnienia miasto w Polsce, leżące na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej, od reformy administracyjnej w 1999r. zaliczane do woj. Śląskiego, zapewniające miejsce do osiedlenia się dla ok. 230 tyś osób. Ośrodek skoncentrowanego potencjału regionu częstochowskiego.

Studenci to ważna grupa klientów częstochowskich
nieruchomości przeznaczonych na wynajem

Częstochowa stawia na zrównoważony rozwój na wielu płaszczyznach życia. Miasto zajmuje decydujące miejsce w regionie jako ośrodek szkolnictwa i nauki. W śląskiej aglomeracji swoje owoce zbiera 8 uczelni wyższych kształcących ponad 28 tyś studentów na kierunkach znajdujących swoje zastosowanie w rozmaitych sektorach gospodarki. Dywersyfikacja miasta ma pozwolić na znalezienie swojego miejsca dla ludzi osiągających szersze perspektywy życiowe. Liczba studentów Częstochowy kreuje jedną z kilku obecnych w mieście możliwości wynajmu nieruchomości.

Duży potencjał turystyczny miasta
przyciąga miliony uduchowionych

Istotnym, pozytywnym aspektem dotyczącym śląskiej aglomeracji jest jej położenie geograficzne. Miasto leży w drogowym korytarzu łączącym północną i południową część Europy, gwarantuje również świetne połączenia do oddalonych w stosunkowo małych odległościach: Łodzi, Katowic i Krakowa. Dobrze skomunikowana część Polski skutkuje niebywale rozwiniętą turystyką. Nie bez powodu Częstochowa nazywana jest duchową stolicą Polski, odgrywa ona dużą rolę religijną i zapewnia stały przypływ ludności odwiedzającej miasto na poziomie ok. 4 mln rocznie. Z racji silnego powiązania Częstochowy z maryjnym kultem, miasto współpracuje z innymi ośrodkami religijnymi tj. włoskie Loreto, niemieckie Altűtting, francuskie Lourdes czy portugalska Fatima. Owocem międzynarodowej współpracy jest przyznanie przez Radę Europy najwyższego wyróżnienia w postaci Prix de l’Europe.

Zróżnicowane stawki najmu znajdują odzwierciedlenie w lokalizacjach oraz standardzie mieszkań

Z powodu niespotykanych w większości miastach aspektów dotyczących Częstochowy, w dużym stopniu rozwinięty został segment nieruchomości, w którym olbrzymią rolę odgrywa wynajem. Znaczną większość najemców żyjących w mieście stanowią studenci, ludzie szukający duchowej odnowy lub mieszkańcy zauroczeni malowniczym krajobrazem rozchodzącym się wokół Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Najchętniej wynajmowane lokalizacje dla osób kształcących się znajdują się przy uczelniach wyższych, jednak z powodu odbiegających od siebie oczekiwań stawianych przez zróżnicowane grupy najemców, nie jest to kluczowym kryterium przy podejmowaniu decyzji o najmie lokalu.

Oferta zarządzania wynajmem Częstochowa

Na terenie całej Częstochowie oferujemy usługę kompleksowego zarządzania wynajmem Częstochowa, polegającą na wyręczeniu właściciela ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem nieruchomości. Więcej o usłudze kompleksowej obsługi wynajmu mieszkań i opieki nad mieszkaniem do wynajęcia dowiedzieć możesz się w artykule zarządzanie wynajmem. Poniższa tabelka prezentuje zakres dostępnych usług dla lokalizacji Częstochowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie w Częstochowie, skontaktuj się z nami.

  • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkań, domów i lokali komercyjnych całej Częstochowie
  • Dedykowany i wykwalifikowany opiekun mieszkania Częstochowa
  • Gwarancja płatności plus. Jedyna taka oferta na rynku w Polsce
  • Klasyczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Częstochowa
  • Windykacja należności od nierzetelnych najemców i porady prawne
  • Inwestycje grupowe (zależne od ilości chętnych na daną lokalizację)
  • Pośrednictwo w zakupie właściwych nieruchomości pod wynajem całej Częstochowie
  • Obsługa podatkowa wynajmu nieruchomości (doradztwo w zakresie opodatkowania)

Zobacz co zyskujesz

Przejrzyj także inne miasta

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI