Wynajem hybrydowy, czyli jak równocześnie
sprzedawać i wynajmować nieruchomość

W swojej działalności często spotykaliśmy się z pytaniami właścicieli mieszkań i domów, czy jest możliwy równoczesny wynajem i sprzedaż nieruchomości. Inni z kolei, z góry zakładali, że taki model jest niemożliwy. Otóż rozwiewamy wątpliwości. To jest możliwe, a my możemy zrobić to dla Ciebie.

Zalet tego rozwiązania, nikomu nie trzeba przedstawiać. Obsługa hybrydowa gwarantuje uzyskiwanie przychodu z wynajmu do samego końca finalizacji sprzedaży nieruchomości. To również bezpieczeństwo i komfort dla wszystkich stron transakcji, podczas zmiany właścicieli. Wynajem hybrydowy zabezpiecza zarówno interesy właściciela, najemców, jak i kupującego.

  • Możliwość oferowania mieszkania do sprzedaży, nawet w przypadku trwającej umowy wynajmu z najemcą
  • Uzyskanie przychodów z najmu do samego końca przepisania aktu własności na nowych właścicieli
  • Zabezpieczenie Twoich interesów, obecnych najemców i kupującego
  • Doradztwo na każdym etapie, a także specjalistyczna pomoc prawna
Jak wynajmować i sprzedawać mieszkanie równocześnie

Czy to jest trudne do zrealizowania?

Inwestorzy, z różnych przyczyn czasami muszą wycofać się z wynajmu mieszkania, domu, czy lokalu i spieniężyć nieruchomość. W tej sytuacji stoją przed dylematem, jak przeprowadzić sprzedaż, aby nie utracić zysków z wynajmu, przy jednoczesnej możliwości oferowania nieruchomości na sprzedaż. Problem wcale nie jest oczywisty i prosty do rozwiązania. Pojawia się wiele kwestii prawnych i dodatkowych ustaleń z nowym nabywcą nieruchomości. Rodzą się trudne i nieoczywiste pytania.

  • Czy mogę dokonać sprzedaży, jeśli wiąże mnie umowa z najemcami?
  • Czy wykonanie umowy najmu ciąży po sprzedaży na kupującym?
  • Czy należy spisywać aneks do umowy najmu na nowego właściciela?

Na te i inne zagadnienia związane z tą operacją, na próżno szukać odpowiedzi w Internecie. Wśród wielu osób w branży obrotu nieruchomościami krąży opinia, że proces ten jest niemożliwy do przeprowadzenia. Często na zadane pytanie, „specjaliście”, właściciel otrzymuje niesatysfakcjonującą odpowiedź – „Proszę się zdecydować, czy chce Pan wynajmować, czy sprzedawać mieszkanie”.

Oczywiście ów pośrednik czy zarządca, odpowiadając w ten sposób wykazuje się brakiem wiedzy w temacie i wprowadza w błąd właściciela, który w najgorszym przypadku utwierdza się w przekonaniu, że nie jest w stanie czerpać korzyści z wynajmu do samego końca posiadania nieruchomości.

Trudno nam wyobrazić sobie proces sprzedaży mieszkania, w którym musimy zaplanować koniec wynajmu i oczekiwać przez tygodnie lub nawet miesiące na potencjalnego kupującego. Straty finansowe z tym związane są ogromne. Pomijając utratę przychodów z wynajmu, musimy dokładać do opłaty czynszu we wspólnocie mieszkaniowej i utrzymania lokalu w dobrym stanie.

Co wówczas z najemcami?

Dbając o najwyższy poziom obsługi naszych najemców, zapewniamy im komfortowe i praktycznie niezauważalną zmianę właścicieli lokalu. Oczywiście, przed rozpoczęciem oferowania nieruchomości do sprzedaży informujemy ich o takim zamiarze i ustalamy godziny, w których mogą odbywać się prezentacje lokalu. Najemcy dostają zabezpieczenie, że nowy nabywca lokalu jest zobowiązany na niezmienionych warunkach przeprowadzić najem. Zmianie ulega jedynie numer konta bankowego, pod warunkiem, że nowy właściciel nie chce korzystać z naszej opieki nad mieszkaniem.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Jako jedni z nielicznych, posiadamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu transakcji równoczesnego wynajmu i sprzedaży mieszkań, domów i lokali komercyjnych. Dbamy o zysk właściciela do samego końca przepisania aktu własności i gwarantujemy wszystkim stronom transakcji bezpieczną i zgodną z prawem procedurę. Najemca podczas całego procesu nie odczuje żadnego dyskomfortu i będzie mógł korzystać w niezmienionej formie z lokalu, również po zmianie właściciela nieruchomości.

Zarządzając wynajmem nieruchomości od wielu lat, często spotykamy się z potrzebą sprzedaży mieszkania przez obsługiwanego klienta, lub chęcią zakupu kolejnego mieszkania do aktualnie posiadanego portfela. Dla obu stron transakcji zakup i sprzedaż mieszkania obsługiwanego przez PROTECTRENT to komfort.

Potencjalny kupujący ma wgląd do pełnej dokumentacji przeprowadzonych najmów. Może z łatwością oszacować stopę zwrotu i z dokładnością niemalże co do złotówki – zaplanować inwestycję. Wiążąc w ten sposób strony umowy, gwarantujemy bezpieczną i komfortową procedurę zakupu i sprzedaży.

Obsługę wynajmu hybrydowego prowadzimy w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Szczecinie, Opolu, Oleśnicy, Brzegu, Oławie i Trzebnicy..

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI