GWARANCJA PŁATNOŚCI CZYNSZU

Gwarancja 100% bezpieczeństwa wynajmu w Toruniu

TWOJE MIESZKANIE ONLINE 24/7

Informacje 24/7 dzięki panelowi inwestora

Biuro nieruchomości w Toruniu

Toruń

Miasto położone w województwie kujawsko – pomorskim zasiedlające wg. danych Urzędu Miasta Toruń z końca 2015r. ponad 186 000 mieszkańców. Toruń to miejscowość o niebywałym dziedzictwie kulturowym, rozdarta Wisłą, będąca potężnym ośrodkiem zarówno naukowym jak i turystycznym.

Dziejów miasta Torunia
nie wygrzebuj z ksiąg starych,
bo wystarczy się przejść ulicami,
a odczytasz z łatwością,
żywą miasta opowieść,
tutaj przeszłość wrzeźbiła się w kamień.

Autor: Tadeusz Śliwiak, Ballada o gospodzie „Pod modrym fartuszkiem”

Prężnie prosperujący transport wewnętrzny oraz międzymiejski

Głównym organem zarządzającym transportem wewnątrzmiejskim jest Miejski Zakład Komunikacji, oferujący 45 połączeń autobusowych i tramwajowych. Toruń położony jest na przecięciu dróg tranzytowych A1/S10, A1/15 oraz S10/15, umożliwiających dogodny dojazd m.in. do Bydgoszczy, Warszawy, Łodzi, Poznania czy Grudziądza. Toruń to ważny punkt na dalekobieżnych trasach autobusowych krajowych oraz międzynarodowych przedsiębiorstw przewozowych. Miasto jest przystankiem na trasach takich firm jak PolskiBus czy Sindbad, które pozytywnie wpływają na rozwój miasta, poprzez łatwą i szybką dostępność połączeń do Torunia. W mieście funkcjonują dworce kolejowe: Toruń Miasto, Toruń Główny, Toruń Wschodni oraz przystanki: Toruń Czerniewice, Toruń Grębocin i Toruń Kluczyki oferując bogaty wachlarz połączeń z największymi miastami w Polsce tj. Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Poznań, Łódź, Szczecin, Kraków, Katowice.

Inwestycje oraz rewitalizacje - wspólny rozwój miasta

Toruń to miasto stawiające na pierwsze wrażenie przyjezdnych oraz przyjemniejsze życie mieszkańców. Władze dbają o wizytówkę miasta dokonując licznych rewitalizacji oraz inwestycji. Jedną z wielu tego rodzaju była zakończona inwestycja odnowienia dworca głównego w Toruniu, po ponad dwuletnich pracach remontowych. Pochłonęła ona ok. 47 mln zł. Wartą uwagi informacją jest fakt, że miasto z powodu braku chęci dokonania rewitalizacji przez państwo, postanowiło odkupić nieruchomość oraz podjąć działania we własnym zakresie. Innymi przykładami ożywienia szarych uliczek są liczne prace konserwatorskie kamienic na starówce, widoczne na pierwszy rzut oka. Działania Torunia nakierunkowane są również na przyjezdnych inwestorów. Ostatnimi poczynaniami było m.in. spotkanie z hiszpańskimi inwestorami z branży budowlanej oraz projektowej w celu przedstawienia oferty inwestycyjnej miasta, infrastruktury oraz planów zagospodarowania terenów.

Lokalnie wygenerowane oferta szkolnictwa jest
odzwierciedleniem popytu na rynku pracy,
co skutkuje znacznie niższą stopą bezrobocia
w odniesieniu do regionu oraz całej Polski.

Uczelnie wyższe wychodzą z propozycją niezwykłej oferty szkolnictwa. Na terenie Torunia dostępne są rozmaite kierunki studiów w placówkach tj. Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższe Seminarium Duchowne, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa czy Toruńska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości. Propozycje kierunków studiów nastawione są na rozwój miasta, sterowane kategoriami czynnych działalności w obszarze Torunia.

Bez wątpienia najchętniej wybieraną szkołą wyższą jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika, kształcący jednocześnie ok. 27 tyś. młodych ludzi na 92 kierunkach. Jej wysoką rangę potwierdzają akademickie władze, oddając do dyspozycji studentów takie narzędzia jak radioteleskop będący trzecim co do wielkości w Europie – 32m., czy Krajowe Laboratorium Fizyki Atomowej, Molekularnej i Optycznej. Wysoka liczba młodych ludzi znacznie wpływa na rynek najmu nieruchomości, co obrazuje liczba ponad 2000 mieszkań przeznaczonych na wynajem każdego roku.

Ośrodek turystyczny położony w regionie
obfitym w walory przyrodnicze i historyczne

Toruń to główny ośrodek turystyczny w woj. kujawsko-pomorskim. Pozycja turystyczna miasta ukształtowana została poprzez dziedzictwo kulturowe znane na skalę międzynarodową. Odwiedzający toruńskie tereny koncentrują się na przyrodzie i licznych zabytkach będących pozostałością potęgi miasta z czasów przed rozbiorami. Toruń szczyci się wieloma zabytkami tj. zespołu miejskiego włącznie z zamkiem krzyżackim wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, Kanonem Miejsc Historycznych czy Listą Pomników Historii. Atrakcje turystyczne wzbudzające największe wrażenie u odwiedzających miasto to Planetarium, Ratusz, Żywe Muzeum Piernika, Dom Kopernika i Stare Miasto. Toruń jest miastem położonym wśród licznych terenów zielonych nad rzeką Wisłą. Miasto otaczają liczne tereny leśne, generujące możliwości rekreacyjne u wycieczkowiczów. Miejscowość wypełniona jest obszarami zielonymi aż w 30%, co stawia ją w czołówce zielonych miast w kraju. Najistotniejsze parki zlokalizowane są w centrum miasta, spośród których największym jest Barbarka. Ciekawym elementem toruńskiej przyrody jest najstarszy w Polsce Ogród Zoobotaniczny założony w 1797r.

Rozwinięty segment wynajmu nieruchomości
mieszkania, domy i pokoje do wynajęcia

Z raportu GUS wynika, że Toruń jest miastem najbardziej rozwiniętym w branży hotelarskiej w regionie. Urząd podaje, że w mieście funkcjonują aż 34 całoroczne działalności noclegowe. Miejscowość generuje również potężne możliwości w zakresie wynajmu prywatnych nieruchomości. Z danych ign.org.pl wynika, że najwyższe ceny wynajmu lokali mieszkaniowych w Toruniu można uzyskać w lokalizacjach: Starówka i Rybaki. Trzecie miejsce pod tym względem zajmuje Os. Uniwersyteckie. Dodatkowym atutem miasta są stosunkowo niskie koszty utrzymania nieruchomości. W porównaniu do większych miast w kraju – Wrocławia, Gdańska, Łodzi, Poznania i Bydgoszczy – Toruńskie ceny opłat stałych, wody oraz ścieków wypadają niezwykle korzystnie. Porównując ceny nieruchomości na rynku wtórnym wg. dom.money.pl z 03.2016r. we Wrocławiu i Toruniu, odpowiednio 5106zł i 3830zł możemy zauważyć, że w połączeniu z unikatowymi zaletami miasta tj. niskimi kosztami stałymi, wody, rozwiniętą strukturą szkolnictwa i cenami najmu lokali mieszkalnych, Toruń jest atrakcyjnym miastem pod względem potencjału, rentowności i niskiego ryzyka inwestycji na rynku nieruchomości. Rynek wynajmu nieruchomości w Toruniu cechuje się różnorodnością najemców, dlatego też lokalizacja w mieście nie jest głównym czynnikiem decydującym o sukcesie podjętej inwestycji.

Oferta zarządzania wynajmem Toruń

Na terenie w całym Toroniu oferujemy usługę kompleksowego zarządzania wynajmem Toruń, polegającą na wyręczeniu właściciela ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem nieruchomości. Więcej o usłudze kompleksowej obsługi wynajmu mieszkań i opieki nad mieszkaniem do wynajęcia dowiedzieć możesz się w artykule zarządzanie wynajmem. Poniższa tabelka prezentuje zakres dostępnych usług dla lokalizacji Toruń. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie w Toruniu, skontaktuj się z nami.

  • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkań, domów i lokali komercyjnych w całym Toroniu
  • Dedykowany i wykwalifikowany opiekun mieszkania Toruń
  • Gwarancja płatności plus. Jedyna taka oferta na rynku w Polsce
  • Klasyczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Toruń
  • Windykacja należności od nierzetelnych najemców i porady prawne
  • Inwestycje grupowe (zależne od ilości chętnych na daną lokalizację)
  • Pośrednictwo w zakupie właściwych nieruchomości pod wynajem w całym Toroniu
  • Obsługa podatkowa wynajmu nieruchomości (doradztwo w zakresie opodatkowania)

Zobacz co zyskujesz

Przejrzyj także inne miasta

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI