Przepraszamy. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, usługa Wynajem krótkoterminowy zostaje zawieszona.

Wynajem krótkoterminowy apartamentów

Obsługa wynajmu mieszkania na doby Wrocław

Wynajem krótkoterminowy mieszkania to usługa kierowana do właścicieli apartamentów znajdujących się w ścisłym centrum miasta o podwyższonym standardzie. Specyfika wynajmu krótkoterminowego powoduje, że sukces inwestycji obwarowany jest innymi cechami nieruchomości, którymi musi wyróżniać się mieszkanie, niż przy wynajmie długoterminowym. Stawki wynajmu, a zatem zwrot inwestycji przy tego typu wynajmie jest wyższy (przy spełnieniu odpowiednich warunków), niż w przypadku innych form, jednakże wymaga dużo większego zaangażowania czasu, a zatem i kosztów, które musimy ponieść.

Wynajem krótkoterminowy to przede wszystkim nieprzerwane poszukiwanie najemcy, wydawanie i odbieranie lokalu, sprzątanie, pranie pościeli, a także naprawy konserwatorskie, które są nieuniknione przy tak częstej rotacji najemców. Taka forma wynajmu to także monitoring sytuacji nieprzerwanie przez 24/7. Trzeba się również liczyć z tym, że wszystkie święta, sylwester i inne wydarzenia musimy być dyspozycyjni - takie okresy znacząco podnoszą uzyskiwane stawki za noclegi. Sukces takiej inwestycji jest ściśle uzależniony od lokalizacji lokalu. Kurorty nadbałtyckie, przeżywają oblężenie w okresie wakacyjnym, duże miasta w Polsce, takie jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań — mają dużą szansę prowadzenia takiej działalności przez cały rok przy spełnieniu odpowiednich warunków, dzięki którym oferta apartamentu na doby, jest w stanie konkurować z szeroką gamą innych ofert, hosteli i hoteli.

Zalety i wady poszczególnych form wynajmu prezentuje poniższa tabelka:

Wynajem krótkoterminowy Wynajem długoterminowy
Możliwość uzyskania wyższej stopy zwrotu Przy spełnianiu warunków apartamentów - niższa stopa zwrotu
Rentowność zależna od nakładu włożonej pracy Stała, pewna rentowność w każdnym miesiącu
Konieczność konserwacji mieszkania, serwisu sprzatającego, dezynfekcji, częstszych remontów Mniej wymagająca obsługa wynajmu, niższe koszty napraw i zużycie lokalu
Wymagane wyposażenie dodatkowe (tj. czajnik, naczynika, pościel żelazko, Internet itd.) Możliwość wynajmu bez wyposażenia dodatkowego - nie wpływa w znaczącym stopniu na uzyskaną cenę

Jakie mieszkanie nadaje się do wynajmu krótkoterminowego?

Krótkoterminowy wynajem mieszkania Wrocław
Apartament na doby Wrocław.
Fot. Własne zasoby. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Mieszkanie z przeznaczeniem wynajmu na doby musi wyróżniać się na rynku noclegów i konkurować nie tylko z ofertami innych kwater do wynajęcia, ale również hosteli i hoteli, których baza jest również rozwinięta. Zalety wynajmu apartamentów z punktu widzenia najemcy, są duże. Przede wszystkim powierzchnia lokali, powoduje, że duża część turystów decyduje się na wybór apartamentów. Ceny i ich różnorodność, a także „domowa” atmosfera, dodatkowo podnosi atrakcyjność tego typu usługi.

Ważnym aspektem decydującym o sukcesie jest lokalizacja. Mieszkania poza ścisłym centrum, mogą nie osiągnąć proporcjonalnie wyższych stop zwrotu, niż w przypadku wynajmu długoterminowego. Gorsze lokalizacje o niższym standardzie nie wykluczają, że oferta nie zostanie wynajęta, ale wówczas trzeba się zastanowić nad sensem wynajmu krótkoterminowego. Mieszkania takie, mają gorsze obłożenie, przez co rentowność często jest niższa niż przy wynajmie długoterminowym, a koszty i zaangażowany czas zdecydowanie wyższy. Specyfika wynajmu na doby wymaga również innych cech samego lokalu. Wyposażenie, które w przypadku najmu długoterminowego, nie stanowi atutów podnoszących znacząco atrakcyjność, w przypadku wynajmu na doby jest istotne. Mowa tutaj o drobnych sprzętach AGD i podstawowym wyposażeniem każdego mieszkania takimi jak — czajnik, zastawa stołowa, naczynia, mikrofalówka, pościel, ręczniki, żelazko. Ważnym elementem dla współczesnych najemców jest również stały dostęp do internetu, który musi być standardem w mieszkaniu – w przeciwieństwie do najmu długoterminowego, gdzie umowę z dostawcą Internetu podpisuje na własną rękę najemca.

Jeśli jesteś zainteresowany, wynajmem swojego mieszkania na doby, skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci, czy w przypadku Twojego mieszkania istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że inwestycja ta będzie bardziej opłacalna.

Rentowność wynajmu krótkoterminowego

Rentowność wynajmu krótkoterminowego uzależniona jest od wielu czynników charakteryzujących badaną nieruchomość. Na wpływ rentowności przy wynajmie na doby wpływ ma przede wszystkim lokalizacja (zarówno miasto jak i położenie), standard wykończenia, wyposażenie lokalu, dostępność miejsc parkingowych, konkurencyjność ofert wynajmu w pobliżu.

Ocena tych wszystkich czynników wymaga znajomości lokalnego rynku wynajmu oraz przeanalizowania aktualnych konkurencyjnych ofert. Szczegółowe porównanie zyskowności z wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego wymaga zestawienia na poszczególne miesiące i dokładnej analizy popytu - podaży. Może się okazać, że dla danej lokalizacji (miasta), korzystniejsze będzie wiązanie dwóch metod wynajmu - zarówno krótkoterminowego i długoterminowego dla różnych okresów w roku.

Szczegółowe analizy poszczególnych form wynajmu i ich rentowności dokonujemy indywidualnie dla każdej nieruchomości. Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem krótkoterminowym skontaktuj się z nami - pomożemy dokonać wyboru!

Wynajem na doby rentowność
Zadzwoń do nas i dowiedz się jakie możliwości wynajmu krótkoterminowego niesie Twoja nieruchomość! Nasi specjaliści ocenią rentowność inwestycji przy wynajmie na doby Twojego apartamentu.

Co oferujemy w ramach obsługi najmu krótkoterminowego?

Najem krótkoterminowy to nieustanna praca nad wynajmowanym lokalem. Naszym klientom oferujemy kompleksową obsługę lokali z przeznaczeniem wynajmu na doby. Usługa skonstruowana jest w taki sposób, aby właściciel lokalu nie odczuwał ogromu pracy, jaki trzeba zrealizować przy wynajmie. Dbamy o wysoki poziom obłożenia lokalu poprzez ustalanie odpowiedniej strategii wynajmu wypracowanej na podstawie setek przeprowadzonych transakcji z najemcami.

  • Stałe poszukiwanie najemców i planowanie strategii wynajmu
  • Wydawanie i odbieranie lokalu najemcom w godzinach dostosowanych do potrzeb klientów
  • Pobieranie i rozliczenie kaucji - ocena stanu lokalu na podstawie protokołów
  • Fachowe sprzątanie mieszkania i przygotowanie dla kolejnych lokatorów
  • Pranie pościeli, ręczników i innych tekstylii (poza wynajmowanym lokalem)
  • Nadzór techniczny przez konserwatora i bieżące naprawy
  • Rozliczenia najemców, raporty z wynajmu dla właściciela
  • Stała opieka nad powierzonym mieszkaniem i realizacja wszystkich interwencji
  • Możliwość skorzystania z usługi obsługi podatkowej
Zarządzanie najmem krótkoterminowym

Dowiedz się więcej 22 122 02 96
o usłudze wynajem krótkoterminowy Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Poznań

Usługa zarządzania wynajmem krótkoterminowym ze względów technicznych (konieczność zatrudnienia sprzątaczki, konserwatora, pralni, dezynfekcji), realizowana jest obecnie jedynie na terenie Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Gdyni, Sopotu i Poznania. Wkrótce uruchomione zostaną również kolejne miasta z usługą obsługa wynajmu krótkoterminowego.

Napisz do nas w tej sprawie Kontakt >>

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI