GWARANCJA PŁATNOŚCI CZYNSZU

Gwarancja 100% bezpieczeństwa wynajmu w Krakowie

TWOJE MIESZKANIE ONLINE 24/7

Informacje 24/7 dzięki panelowi inwestora

Zarządzanie wynajmem mieszkań Kraków

Rynek najmu mieszkań w Krakowie

Kraków to intensywnie rozwijająca się metropolia. Miasto będące siedzibą setek dużych przedsiębiorstw krajowych oraz zagranicznych, a także prężny ośrodek naukowy, w którym kształci się ponad 160 tys. studentów.

Kraków jest dynamicznie rozwijającą się stolicą województwa małopolskiego. Miastem, w którym na co dzień mieszka według oficjalnych danych ponad 760 tys. osób, co klasyfikuje Kraków na drugim miejscu w rankingu najbardziej zaludnionych miast Polski.

Miasto to jest również drugim pod względem wielkości ośrodkiem akademickim co w sposób istotny wpływa na lokalny rynek najmu w Krakowie. Dynamiczny rozwój i stale pojawiające się nowe miejsca pracy sprawiają, że wiele osób wiąże swoją karierę zawodową ze stolicą małopolski.

Gdyby nie było Rzymu,
tedy by Kraków był Rzymem.

Opis: przysłowie polskie

Turystyczna stolica polski zabytkami
i unikalnym klimatem przyciąga miliony turystów

Kraków od lat jest najchętniej odwiedzanym turystycznie miastem Polski. Miasto przyciąga swoim unikalnym charakterem, niezliczoną ilością zabytków, dużą ilością wydarzeń kulturalnych, a także klimatyczną zabudową Starego Miasta i okolic. W 2015 roku Kraków odwiedziło ponad 10 milionów turystów. Ta olbrzymia liczba robi szczególne wrażenie gdy weźmiemy pod uwagę liczbę turystów zagranicznych którzy stanowili ponad 25 % całości (2 620 000 osób). Olbrzymi potencjał turystyczny Grodu Kraka to szansa dla osób dysponujących mieszkaniami w ścisłym centrum miasta. Dużo mieszkań i apartamentów jest oferowanych na rynku najmu krótkoterminowego konkurując z bogatą ofertą noclegową hoteli. Tego typu forma wynajmu obecna na krakowskim rynku nieruchomości jest preferowana przedewszystkim przez wynajmujących którzy liczą się z podwyższonym ryzykiem nieregularnych w skali poszczególnych miesięcy zysków.

Ośrodek akademicki z wieloletnimi tradycjami
co roku przyciąga tysiące studentów

Historyczna stolica Polski jest drugim pod względem liczby studentów miastem akademickim w kraju. W roku akademickim 2014/2015 w mieście kształciło się ponad 160 tys studentów. Biorąc pod uwagę fakt, że jedynie 10 % żaków zamieszka w akademikach łatwo zauważyć istotny wpływ szkół wyższych na krakowski rynek najmu. Studenci istotnie wpływają na wzrost cen najmu szczególnie w okresie między lipcem, a październikiem. W Krakowie działa aż 14 uczelni publicznych oraz kilkanaście uczelni niepublicznych. Najważniejszymi krakowskimi uczelniami jest prestiżowy Uniwersytet Jagielloński (42 000 studentów) , Akademia Górniczo-Hutnicza (32 000 studentów) oraz Uniwersytet Ekonomiczny (20 000 studentów). Bliskie sąsiedztwo budynków uczelni to olbrzymia zaleta dająca wynajmującemu mnóstwo możliwości. W okolicach budynków uczelnianych których w mieście jest bardzo dużo studenci intensywnie poszukują pokoi do wynajęcia. Tego typu forma najmu daje możliwość zdywersyfikacji źródeł dochodu, a także uzyskania wyższej ceny najmu z całej nieruchomości. Nastawiając się na wynajęcie mieszkania studentom należy jednak pamiętać, że mieszkania o niskim standardzie nie cieszą się popularnością i są coraz częściej szeroko omijane. Przekazanie studentom mieszkania wyremontowanego, o nieco wyższym standardzie może w przyszłości generować szereg problemów. Doświadczenie w zarządzaniu najmem będzie ogromnie potrzebne aby zmniejszyć ryzyko i uniknąć problemów z młodymi lokatorami, którzy często nie mają opinii dobrych najemców.

Status intensywnie rozwijającej się metropolii
to gwarancja napływu nowych mieszkańców

Liczne inwestycje na rynku nieruchomości to wyraźny znak, że stolica małopolski rozwija się. W mieście powstaje mnóstwo budynków biurowych będących w niedalekiej przyszłości siedzibami krajowych i zagranicznych przedsiębiorstw. Intensywny rozwój rynku powierzchni komercyjnej to sygnał, że w mieście powstają nowe miejsca pracy. Na rynku osób poszukujących mieszkania do wynajęcia jest obecna duża grupa pracowników korporacji przebywającej w Krakowie na kontrakcie terminowym – to duża grupa osób mająca dobrą opinię wśród wynajmujących. Stolica małopolski jest największym ośrodkiem outsourchingowym w polsce, a stale powstające inwestycje na rynku biurowym pokazują, że silna pozycja będzie się nadal umacniać.

Kraków to miasto szczególne w skali kraju. Miasto które przyciaga na dni, miesięce i na lata. Ogromna liczba zabytków, urokliwa zabudowa i szerokie możliwości to zalety miasta, które doceniają zarówno turyści jak i osoby planujące przyszłość w stolicy małopolski. Miasto intensywnie rozwija się, czego efektem są powstające stale miejsca pracy. Wysokie ceny nieruchomości dla młodych osób stanowią barierę, która skłania do korzystania z bogatej oferty mieszkań przeznaczonych do wynajęcia. Krakowski rynek wynajmu rozwija się wraz z rozwojem miasta. To bardzo dobra wiadomość zarówno dla właścicieli mieszkań jak i inwestorów szukających dobrej inwestycji dla swojego kapitału.

Oferta zarządzania wynajmem Kraków

Na terenie w całym Krakowie oferujemy usługę kompleksowego zarządzania wynajmem Kraków, polegającą na wyręczeniu właściciela ze wszystkich obowiązków związanych z wynajmem nieruchomości. Więcej o usłudze kompleksowej obsługi wynajmu mieszkań i opieki nad mieszkaniem do wynajęcia dowiedzieć możesz się w artykule zarządzanie wynajmem. Poniższa tabelka prezentuje zakres dostępnych usług dla lokalizacji Kraków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie w Krakowie, skontaktuj się z nami.

  • Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkań, domów i lokali komercyjnych w całym Krakowie
  • Dedykowany i wykwalifikowany opiekun mieszkania Kraków
  • Gwarancja płatności plus. Jedyna taka oferta na rynku w Polsce
  • Klasyczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami Kraków
  • Windykacja należności od nierzetelnych najemców i porady prawne
  • Inwestycje grupowe (zależne od ilości chętnych na daną lokalizację)
  • Pośrednictwo w zakupie właściwych nieruchomości pod wynajem w całym Krakowie
  • Obsługa podatkowa wynajmu nieruchomości (doradztwo w zakresie opodatkowania)

Zobacz co zyskujesz

Przejrzyj także inne miasta

Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI