Biznes plan mieszkania do wynajęcia

Wynajem czyli starannie przemyślany biznes plan

Przygotowanie strategii wynajmu nieruchomości to jeden z głównych czynników osiągnięcia sukcesu inwestycji. Właściwy plan i jasno specyzowane oczekiwania gwarantują stabilny zysk na oczekiwanym poziomie.

Nawet najlepiej przygotowane mieszkanie nie zagwarantuje zysku, jeżeli nie będziemy mieli jasno sprecyzowane strategii wynajmu. Dysponując kawalerką, którą mamy zamiar podzielić na mieszkanie dwupokojowe, nie warto angażować środków na zakup drogich mebli. Średnia półka cenowa będzie optymalną. Wyposażenie tego typu posłuży latami, a drogie meble w żaden sposób nie zwiększą zysku. Zupełnie odwrotna sytuacja nastąpi, gdy planujemy oddać do wynajmu apartament w prestiżowym budynku z parkingiem podziemnym i ochroną. Wyposażenie z wyższej półki cenowej będzie doskonałym dopełnieniem oferty.

Jak przygotować strategię wynajmu?

Poszukując mieszkania w celach inwestycyjnych, należy zapoznać się z rynkiem najmu. Wysoki zysk zapewni nam tylko taki lokal, który będzie atrakcyjny dla najemców. Naszym sprzymierzeńcem będzie również zdrowy rozsądek, który pozwoli na cięcie kosztów na etapie przystosowywania mieszkania do wynajmu. Planując wynajem dla studentów, zwracajmy uwagę na trwałość materiałów i wyposażenia, a przygotowując apartament należy wyposażyć go tak, abyśmy sami mogli w nim z przyjemnością zamieszkać. Pamiętajmy również, że zakup nieruchomości to nie jedyny wydatek. Mieszkanie powinno być umeblowane. Osoby poszukujące lokalu nieumeblowanego stanowią bardzo niewielki odsetek.


Zadzwoń do nas 22 122 02 96 (centrala) i dowiedz się więcej!

Czekamy na Twój telefon. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
Połączenie płatne według stawek Twojego operatora za telefony stacjonarne.

DANE KONTAKTOWE AGENCJI